The Witcher 4 Senaryoları: Geralt Olmadan The Witcher Serisi Devam Eder Mi?

The Witcher 4 Senaryoları: Geralt Olmadan The Witcher Serisi Devam Eder Mi?

''Hayranlar oyunun devamı için uzunca bir süre beklemek zorunda kalacak.''

CD Project Red, geliştirdiği The Witcher serisiyle adını bütün dünyaya duyurdu ve büyük başarılara imza attı. Hatta çok değil, geçtiğimiz günlerde The Witcher 3: Wild Hunt, oyun dünyasının en prestijli töreninde 'Yılın Oyunu' seçilerek tarihe geçti. Birçok online yayın tarafından açıklanan yılın en iyi oyunları listesinde de ilk sırada olan efsanevi yapımın devamı için şimdiden senaryolar üretilmeye başlandı. 

Polonyalı geliştirici CD Project Red tarafından tarafından yaratılan evrende son olarak Geralt'ın destanının bittiğini görüyoruz. Bu bağlamda kafaları karıştıran ve en merak edilen soru geliyor. Geralt olmadan The Witcher serisi devam eder mi? 

Geralt oyunseverlerin kalplerine kazındı. Tüm dünyada milyonlarca hayranı olan bir oyun karakterinden bahsediyoruz. O'nun hikayesinin bitmesi, olmayacağı anlamına gelir mi? Tam da bu noktada bizim ne düşündüğümüz önemli değil, asıl önemli olan CD Project Red ne düşündüğü diyorduk ki içimizi ferahlatan o açıklama geldi. 

CD Project CEO'su Adam Kicinski katıldığı bir televizyon programında konuyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Kicinski, ''Bunun hakkında konuşmak için çok erken ama Geralt ismi unutulacak gibi değil. Bu oyunun hayranlarına karşı adil olmaz. Biz uzun yıllar bu evren için çalıştık, bunun bir sonu olacağını sanmıyorum.'' dedi. 

Yani onlar da Geralt karakterinin olmadığı başka bir Witcher oyununu akıllarından geçirmiyorlar. Burada tek bildiğimiz yeni oyuna uzunca bir süre hasret kalacağımız. Tesellimiz ise, gelecek yıl The Witcher 3 için çıkacak genişleme paketi Blood and Wine'a kavuşacağız. 

YORUMLAR