The Witcher Dizisinin Çıkış Tarihi Belli Oldu

The Witcher dizi çıkış tarihi

Bütün oyuncuların dört gözle beklediği yapımların başında gelen Netflix’in The Witcher dizisine dair bir başka haber daha geldi. Netflix, The Witcher dizisinin çıkış tarihi hakkında merak edilen açıklamayı yaptı.

Andrei Sapkowski’nin Leh halk hikayelerinden etkilenerek yazdığı ve çok satanlar listesinden bir türlü inmeyen The Witcher kitapları, Polonyalı oyun stüdyosu CD Projekt tarafından oyunlaştırılmıştı. Oyunların müthiş başarısıyla kitapların ünü katlanırken, The Witcher 3’ün üst üste rekorlar kırması, yayın platformu Netflix’in iştahını kabartmıştı. Serinin medya tarafında yayın haklarını elinde bulunduran CD Projekt, Netflix ile televizyon dizisi konusunda anlaşma imzalamıştı.

Yapılan ilk anlaşmanın ardından 2020 yılı için düşünülmeye başlanan The Witcher dizisi için dün beklenmedik bir haber gelmiş ve Grealt of Rivia rolünü Superman’i canlandıran Henry Cavill’in canlandıracağı resmiyet kazanmıştı. Diziyi bekleyenler haberden sonra heyecanlarını bir üst seviyeye çıkartırlarken, bugün itibarıyla dizinin çıkış tarihi de ortaya çıktı.

The Witcher dizisinin çıkış tarihi

Dizinin ilk bölümünü hazırlayacağı bilinen Lauren Hissrich, kişisel Twitter adresi üzerinden çıkış tarihini açıkladı. 2020 yılında izlenmeye açılacağı düşünülen dizi için bir görsel yayınlayan Hissrich, 2019’u işaret etti. Paylaştığı görselde yer alan not ise şöyleydi: " Mutasyona uğramış bir canavar avcısı olan Geralt, insanların genellikle hayvanlardan daha kötü olduğunu kanıtladığı bir dünyada kendi yerini bulmaya çalışıyor."

Hemen aşağıda görebileceğiniz tweet ile birlikte dizinin 2019’da çıkacağı kesinleşmiş olurken, yakın zaman sonra diziye dair detayların artacağı da söylenenler arasında kendine yer bulmayı başardı.