The Witcher Serisinin İlk Kitabı 'Son Dilek' Nihayet Türkçe!

The Witcher Serisinin İlk Kitabı 'Son Dilek' Nihayet Türkçe!

Geçtiğimiz yıl pek çok otoritenin tartışmasız "En İyi Oyun" dalında parmakla gösterdiği The Witcher serisi, oyunseverler tarafından da baş tacı edildi. Bilindiği üzere hikayesi bir kitap serisine dayanan oyuna dair Türkçe kaynak yoktu. Bu özleme bir son veren Pegasus Yayınları nihayet serinin başladığı "Son Dilek"kitabını Türkçe olarak yayına hazırlıyor.

Pegasus Yayınları'nın 2016-2017 yayın kataloğunda kendine yer bulan The Witcher: Son Dilek kitabı bizleri fantastik edebiyatın derinliklerine dahil edecek. Andrzej Sapkowski tarafından yaratılan karakterler hakkında daha çok bilgi edinebileceğimiz kitap hakkında maalesef pek bilgi yok. Çeviriyi kimin yaptığını, ne zaman çıkacağını veya tanıtım metninde ne olduğunu henüz bilmiyoruz. Fakat fantastik edebiyata meraklı insanların takip ettiği Kayıp Rıhtım'ın güvenilir kaynaklardan edindiği bilgiye göre, kitap için çok fazla beklememiz gerekmeyecek ve kendisine bu yıl sonu ya da gelecek yılın ilk ayları gibi kavuşacağız.

Kitabı merakla bekleyen biri olarak konunun takipçisi olacağımı şimdiden söyleyeyim. Gelişmeleri de sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

The Witcher Serisi Toplam Ne Kadar Sattı?

The Witcher 3: Wild Hunt'ın GOTY Sürümünün Çıkış Tarihi Açıklandı

YORUMLAR