Başsavcılıktan THODEX Açıklaması: THODEX Kurucusu Yakalandı mı?

Başsavcılık, THODEX Kurucusu Faruk Fatih Özer ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. Peki, Faruk Fatih Özer yakalandı mı? İşte merak edilen tüm detaylar!

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, THODEX Kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında basın açıklaması yaptı. Başsavcılık tarafından yapılan yazılı basın açıklamasına ilişkin merak edilen tüm ayrıntılar haberimizde.

Thodex Kurucusu Faruk Fatih Özer Yakalandı mı?

Başsavcılık tarafından aktarılan bilgilere göre hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılan ve kırmızı bülten ile aranan Özer'in 20 Nisan 2021 tarihinde yurt dışına çıktığı doğrulandı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, "Soruşturma kapsamında maddi gerçeğin her yönüyle açığa çıkarılmasını ve tüm sorumlular hakkında yasal işlemlerin yapılmasını temin amacıyla gereken tüm işlemler aralıksız olarak ve titizlikle sürdürülmektedir" ifadelerine yer verdi.

Başsavcılık tararafından yapılan yazılı basın açıklamasının tamamı şu şekilde:

"Thodex adlı kripto para borsasında hesapları bulunan kişilerin hesaplarına erişilemediği ve şirket sahibinin yurtdışına kaçtığı yönünde ihbar alınması üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından derhal soruşturma başlatılmıştır."

"Soruşturma kapsamında şirket sahibi olan şüpheli F.F.Ö'nün 20.04.2021 günü yurt dışına çıktığı resmi belge ve kayıtlarla doğrulanmış, ayrıca şirketin resmi adreslerinde herhangi bir faaliyet olmadığı belirlenmiştir."

"Temin edilen ilk bilgilere göre bu firmanın 2017 yılında F.F.Ö. tarafından Koineks Teknoloji A.Ş. ismiyle kurulduğu ve 2020 yılında da yurt dışına açıldığı, Koineks ismiyle kurulan şirketin ismini Thodex olarak değiştirdiği, 120'den fazla ülkede faaliyet gösterdiği belirlenmiştir."

"Cumhuriyet Başsavcılığımızın talebi üzerine İstanbul Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliğinin 2021/2680 sayılı kararıyla şüpheli F.F.Ö. hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmış ve şahsın uluslararası düzeyde (kırmızı bültenle) aranıp yakalanmasını sağlamak amacıyla gerekli adli girişimler yapılmıştır."

"Mahkeme kararı üzerine Adalet Bakanlığınca gerekli yasal prosedürler işletilerek şahıs hakkında kırmızı bülten çıkarılmış, Arnavutluk'a gittiği belirlenen şahsın Arnavutluk'tan iadesi istenmiştir. Ayrıca adı geçen şirkete ve şüpheli şahsa ait banka hesaplarına tedbir konulmuştur"

"Adı geçen şirket bünyesinde çalıştığı belirlenen 80 kişinin yakalanması, bu kişiler nezdinde bulunan suç eşyalarına el konulması ve dijital materyallerin incelenmesi amacıyla kolluk ekiplerine gerekli talimat verilerek 9 ilde eş zamanlı operasyon yapılmıştır. Şu an itibarıyla 65 şüpheli şahıs yakalanmıştır."

"Soruşturma kapsamında maddi gerçeğin her yönüyle açığa çıkarılmasını ve tüm sorumlular hakkında yasal işlemlerin yapılmasını temin amacıyla gereken tüm işlemler aralıksız olarak ve titizlikle sürdürülmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

İçişleri Bakanı Soylu'dan THODEX Kurucusu Açıklaması: Tanımıyorum
İNTERNET

İçişleri Bakanı Soylu'dan THODEX Kurucusu Açıklaması: Tanımıyorum

THODEX Kurucusu Faruk Fatih Özer'in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte çektirdiği fotoğraf sosyal medyada gündem olmuştu.

YORUMLAR