THQ İflas Etti!

THQ İflas Etti!

Dünyanın önde gelen oyun geliştirici ve dağıtıcı firmalarından birisi olan THQ yapılan bir açıklama ile kapandığını resmen açıkladı. Oyun dünyasına Darksiders, Warhammer, Metro ve Company of Heroes gibi ve daha birçok seriyi kazandırmış olan THQ son günlerde yaşadığı mali kriz nedeniyle iflasını duyurdu. Bu olay başta hayranları olmak üzere bütün oyuncuları üzdü.

THQ’nün sahip olduğu bütün varlık olduğu gibi, bir teklifçi tarafından satın alındı. THQ’nün şu an var olan değerinin ise 60 Milyon dolar gibi komik bir rakam olduğu açıklandı. Yapılan resmi açıklamada THQ’nün bütün stüdyolarının açık kalacağı ve burada çalışan kişilerin işlerine devam edecekleri belirtilirken, yeni bir yapılanmanın olup olmayacağı ise açıklanmadı.

THQ adına en çok merak edilen konu ise ilerleyen zamanlarda çıkacak olan yapımlarının akıbeti oldu. Bu oyunlardan en önemlileri ise birçok oyuncunun dört gözle beklediği Metro: Last Night ve Company of Heroes 2. Yapılan açıklamada bu oyunların çıkış tarihlerinde hiçbir sapmanın olmayacağı ve söz verilen tarihlerde satışa sunulacağı belirtildi.

Kısacası oyun dünyasının önemli parçalarından birisi olan THQ artık biz oyunculara elveda dedi.

YORUMLAR