THY, Elektronik Yasağını Bakın Nasıl Aştı?

THY, Elektronik Yasağını Bakın Nasıl Aştı?

Geçtiğimiz ay Amerika Birleşik Devletleri'nin çiçeği burnunda başkanı Donald Trump, iktidara gelmesi ile birlikte skandal kararlar almış, bunların arasına da uçaklarda elektronik yasağını serpiştirmişti.

Bu kararla birlikte, Türkiye ve birkaç farklı Orta Doğu ülkesi dahil olmak üzere Amerika'ya yapılan uçuşlarda cep telefonundan büyük elektronik cihazlar uçağa alınmasına yasak getirilmişti. Türkiye' ve 8 ülkeye uygulanması kararlaştırılan elektronik yasağı yüzünden ABD uçuşlarında uçaklarda akıllı telefondan daha büyük bir elektronik cihaz yolcu kabinine alınmıyordu.

Ancak THY, bu yasağı son derece kıvrak bir aşırtma yaparak geçiştirmeyi başardı. Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, Twitter üzerinden bugünden itibaren Amerika ve İngiltere uçuşlarında Business Class yolcularına dizüstü PC dağıtacaklarını açıkladı. Şahsi dizüstü bilgisayarlarını kapıda teslim eden yolculara Dell marka ve üzerinde Türk Hava Yolları logosu olan birer bilgisayar dağıtılacak. Yolcular iniş anında bu cihazları yine görevlilere teslim edecekler.

Daha önce de yasak olmasına rağmen yolcularına ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunan THY'nin bu yeni "yasak önleme" paketi, oldukça zeki bir çözüm olarak değerlendiriliyor.

ABD, İstanbul Atatürk Havalimanından Gelen Uçuşlara Teknolojik Yasak Koydu

İngiltere de Türkiye'ye Karşı Amerika'nın Yasağını Uygulayacak

THY'den ABD'nin 'Elektronik Cihaz Yasağına' Karşı Ekonomik Misilleme

YORUMLAR