THY, Personelini Sosyal Medya Kullanımı Konusunda Uyardı

THY, Personelini Sosyal Medya Kullanımı Konusunda Uyardı

Artık Türk Hava Yolları çalışanlarının üniformalarıyla sosyal medya hesaplarında paylaşım yapmaları yasak. Şirket dün yayınladığı bilgilendirme mektubunda, çalışanlarından dikkatli olmalarını istedi.

Paylaşılan fotoğrafların THY’nin prestijine zarar verebileceğine değinen Genel Müdür Bilal Ekşi, "Kişisel sosyal medya hesaplarındaki paylaşımların içeriğinden kişiler şahsen sorumludur.” dedi. Bu açıklamayla, çalışanların resmen üniformalı fotoğraf paylaşması yasaklanmış oldu.

Çalışanların, çalışma saatleri içinde yapmaları gereken görevleri sosyal medyaya yansıtmamalarını isteyen THY Yönetim Kurulu, iş için personele verdiği bilgisayar, cep telefonu ve internet kullanımını herhangi bir bildirimde bulunmadan takip altına alma hakkına sahip.

Çalışanların üniformalı fotoğraf dışında, THY adına herhangi bir itham, beyan veya vaatte bulunmaları da yasak. Personel ancak, THY’nin kurumsal medya hesapları tarafından yayınlanan resmi haberleri paylaşabilecek. Yine çalışanlar, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurum ve kuruluşları, devlet büyükleri ve yöneticileri, milli ve manevi değerler hakkında eleştiri sınırlarını aşan, kin ve nefret söylemleri içeren paylaşımlarda bulunamayacak.

THY’nin tüm personelini kapsayan bu kurallar, çalışanların yalnızca firmayla ilgili değil, diğer tüm paylaşımlarına da dikkat etmeleri gerektiğini gösteriyor.

YORUMLAR