THY Uyardı: Ödül Mesajlarını Okumadan Silin

THY Uyardı: Ödül Mesajlarını Okumadan Silin

THY, kurum ile tüketicilere yönelik gönderilen tüm ödül mesajlarının açılmadan silinmesine yönelik bir uyarı yayınladı.

Türk Hava Yolları (THY) özellikle ağustos ayının sonundan itibaren sosyal paylaşım siteleri ile mobil uygulamalar kullanılarak gönderilen "ödül bilet "  temalı sahte mesajlara tüketicilerin ve kurum üyelerinin itibar etmemesini, bu mesajların açılmadan silinmesi gerektiğini söyledi.

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün'ün THY'nin resmi Twitter hesabından Türkçe ve İngilizce olarak yaptığı bu uyarıda, yolcuların bu gibi "ödül programı" mesajlarına dikkat etmemeleri ve bunları dikkate almadan silmelerini istendi.

Sosyal medyadan yayınlanan uyarıda, "Bazı sosyal medya kanalları ve mobil uygulamalarda Türk Hava Yolları adına düzenlenmiş görünen, ödül bilet temalı mesajların yayıldığı tespit edilmiştir. Güvenliğiniz açısından bu gibi sahte mesajları açmadan, doğrudan silmeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz." uyarısı dikkat çekiyor.

Bu mesajların sosyal medyadan ve WhatsApp gibi hızlı mesajlaşma servisleri kullanılarak gönderildiğine dikkat çeken THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, "iki bedava THY bilet kazan" başlığı altında gönderilen mesajların okunmadan mutlaka silinmesi gerektiği hakkında müşterileri önemle uyarıyor.

THY, Personelini Sosyal Medya Kullanımı Konusunda Uyardı

YORUMLAR