THY Yarı Zamanlı Çalışacak Öğrenciler Arıyor

THY part time öğrenci

Türk Hava Yolları, dört yıllık üniversite bölümlerinde okuyan ve herhangi bir bölümde üçüncü sınıf olan öğrencilere yarı zamanlı çalışma fırsatı sunacağını duyurdu. Başvuru şartları ise resmi internet sitesi üzerinden yayınlandı.

Türk Hava Yolları’nın resmi internet sitesinde yayınlanan ilanla, üniversitelerin üçüncü sınıfın olan ve bunu belgeleyebilenlerin başvurması için yarı zamanlı iş imkanı sunduğunu bildirdi. 15 Mart tarihine kadar yayında kalacak olan ilana başvuruların ise sadece internet sitesi üzerinden alınacağı aktarıldı. Başvuru sürecinden sonra belge kontrolüyle yeterli kriterleri taşıyan öğrencilerin tümü sözel/sayısal yetenek ve İngilizce yazılı sınavına davet edileceği belirtildi. Sınavda başarılı olan öğrenciler ise kişilik envanteri, grup değerlendirmeleri ve birebir mülakat gibi süreçlere çağırılacak. Tüm bu zorlu süreci atlatabilen adaylara ise iş teklifi yapılacak ve işe başlayabilecekler.

Başvuranlarda aranan özellikler ise şöyle olacak: “T.C. vatandaşı olmak, Adli sicil ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak. En az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin herhangi bir bölümünde 3. sınıf öğrencisi olduğunu belgeleyebilmek. 100'lük sistemde en az 70, dörtlük sistemde en az 2,72 genel not ortalamasına sahip olduğunu belgeleyebilmek. İstanbul'daki ofislerde çalışılacak olup haftanın en az 2 günü tam zamanlı olmak üzere, en fazla 30 saat çalışabilmek, iyi derecede İngilizce bilmek. (THY A.O. tarafından yapılacak olan İngilizce sınav ve/veya mülakatında başarılı olmak)"

Başvuracak kişilerde aranan nitelikler ise şöyle: "Problem çözme yeteneği gelişmiş ve sonuç odaklı çalışan, ekip çalışmasına yatkın, proaktif ve analitik düşünce yeteneğine sahip, araştırmaya ve öğrenmeye açık, yazılı ve sözlü iletişim becerileri yüksek, MS Office araçlarını iyi düzeyde bilen."

Yarı zamanlı çalışma alanları ise Eğitim Başkanlığı, İstihdam Başkanlığı, Personel Yönetimi Başkanlığı, Sosyal ve İdari İşler Başkanlığı, Uçuş Eğitim Başkanlığı, Kalite Güvence Başkanlığı, Teknik Başkanlık, Finans Başkanlığı, Genel Satınalma Başkanlığı, Muhasebe ve Mali Kontrol Başkanlığı, Entegre Operasyon Başkanlığı, Güvenlik Başkanlığı, Kurumsal Emniyet Başkanlığı, Yer İşletme Başkanlığı, Uçuş İşletme Başkanlığı, Ekip Planlama Başkanlığı, Gelir Yönetim Başkanlığı, İkram ve Uçak İçi Ürünler Başkanlığı, Üretim Planlama Başkanlığı, Kurumsal İletişim Başkanlığı, Kurumsal Pazarlama ve Dağıtım Kanalları Başkanlığı, Pazarlama Başkanlığı, Satış Başkanlığı, Kargo Operasyon Başkanlığı, Kargo Pazarlama Başkanlığı, Kargo Satış Başkanlığı, Kurumsal İnovasyon ve Projeler Başkanlığı, Uluslararası İlişkiler ve İttifaklar Başkanlığı, Yatırım Yönetimi Başkanlığı olarak belirlendi.

İlanın detaylarına ise Türk Hava Yolları Kariyer sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.