Tim Cook Ağzındaki Baklayı Çıkardı, Apple Car Geliyor

Tim Cook Ağzındaki Baklayı Çıkardı, Apple Car Geliyor

 

Sonunda Apple CEO'su Tim Cook ağzındaki baklayı çıkardı ve sürücüsüz araç teknolojisi ile ilgili çeşitli araştırmalar yaptığını söyledi.

Tim Cook, Bloomberg TV'ye verdiği bir röportajda, Apple'ın sürücüsüz araç geliştirebilme hakkında yaptığı çalışmaları anlatmaktan hiç çekinmedi.

Cook, konuyla ilgili olarak sürücüsüz araba teknolojisinin Apple için son derece önemi bir proje olduğunu anlatarak, Apple'ın, otomatik sistem teknolojisine odaklandığını ve Bu teknolojinin de bütün yapay zeka projelerinin temeli olduğunu anlatarak, "Muhtemelen üzerinde çalıştığımız teknolojinin, en zor yapay zeka projesi olduğunu söyleyebilirim." diye konuştu.

Aslında Apple'ın sürücüsüz araba projesi 2014 yılının aralık ayında alevlenmiş ve 2015 yılında Titan Projesi ile şekillenmeye başlamıştı. Ancak zaman ilerledikçe bıu proje ile ilgili olumsuz haberler de gelmeye başlamıştı.

Zaten uzmanlar bir süredir sürücüsüz araç teknolojisi sektöründe artan rekabeti işaret ederek, Apple'ın sektörde oldukça zorlanabileceğini de konuşuyorlardı. Ancak Cook, yaptığı TV röportajında kendinden oldukça emin görünerek şirket olarak bu taşın altına ellerini koyacaklarını net olarak ifade etti.

Geçtiğimiz Nisan ayında ABD'nin Kaliforniya eyaletinde "sürücüsüz araç teknolojisi" testleri için yeşil ışığı gören Apple, bu teknoloji kulvarında Volkswagen, Mercedes Benz, BMW, General Motors, Ford, Nissan ve Honda gibi dev markalarla beraber Google, Tesla, Uber gibi teknoloji şirketlerinin de içinde bulunduğu oldukça rekabet dolu bir yarış pistine çıkmaya hazırlanıyor.

Apple Sürücüsüz Arabalar İçin Test Yetkisi Aldı

Apple Sürücüsüz Otomobil Açıklamalarına Bir Yenisini Daha Ekledi

Apple’ın Araba Projesi Piyasada Kafa Karıştırıyor

YORUMLAR