Tim Cook, iPhone XS Fiyatı Tartışmalarına Son Noktayı Koydu!

iPhone Xs ve Xs Max Türkiye fiyatını merakla beklerken, Apple CEO’su Tim Cook, yeni iPhone’ların fiyatlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Yurt dışı basının da eleştirdiği iPhone Xs fiyatlarına dair yapılan açıklama güldürdü.

Dünyanın en değerli şirketi konumunda olan Apple, geçtiğimiz haftalarda Steve Jobs Theater’da düzenledikleri Apple Special Event’de yeni iPhone’ları tanıtmıştı. iPhone XS, XS Max ve XR isimleriyle karşımıza çıkan 2018 iPhone’lar, sahip oldukları donanımdan daha çok fiyatları ile konuşuldu. iPhone XS için 999$, iPhone XS Max için de 1099$ başlangıç fiyat belirleyen Apple, fiyatları açıklar açıklamaz sosyal medyanın gündemi oldu. Geçtiğimiz günlerde de yabancı basından gelen ilk iPhone XS incelemelerinde de fiyatlara tepki gösterildi. Türkiye fiyatları henüz açıklanmayan iPhone XS serisi ve XR’ın fiyatına yönelik yapılan sert eleştirilere yanıt Apple CEO’su Tim Cook’dan geldi.

Tim Cook: İnovasyon Ucuza Olmaz, Olamaz!

Tim Cook, Good Morning America’ya verdiği röportajda iPhone XS fiyat tartışmasını ele aldı ve şu açıklamalarda bulundu: “Herkes için iPhone yapmak istiyoruz. Bu, her zaman hedefimiz oldu ve hatta daha düşük fiyatlı iPhone modellerimiz de var. Ama bu telefona bakarsanız, içerisinde inanılmaz bir kamera var ve bir akıllı telefonda şimdiye kadarki en ufak ve güçlü çipe sahip.” “ Akıllı telefonunuz dijital kameranızın ve video kameranızın yerini almış durumda. Müzik çalarınızın, video oynatıcınızın ve tüm bu farklı cihazların yerini aldı. Dolayısıyla; bu ürünün çok önemli olduğunu söyleyebiliriz. İnsanların da elde edilebilir en yenilikçi ürüne sahip olmak istediklerini biliyoruz. Ancak bunu ucuza yapmak mümkün değil.”

Sadece Türkiye’de değil, yurt dışında da fiyat tartışması olmasına rağmen her sene olduğu gibi en çok satan akıllı telefonlardan biri olacağı aşikar olan iPhone XS, XS Max ve XR’ın pahalı olmasının nedeni; özetle biz son kullanıcıların göremediği inovasyonlar içermesi. iPhone XS fiyatları hakkında sizin düşünceleriniz neler? iPhone XS veya XR satın almayı düşünüyor musunuz? iPhone satışlarının basına yansıtıldığının aksine düştüğünü söyleyebilir miyiz? Gelin, forumda, sosyal medyada tartışalım!