Tim Cook, Otonom Sistemlere Daha Farklı Açıdan Bakıyor

Tim Cook, Otonom Sistemlere Daha Farklı Açıdan Bakıyor

Apple'ın CEO'su Tim Cook sürücüsüz otomobil teknolojisiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Cook yaptığı açıklamalarda, otonom sistem teknolojisinin geliştirilmeye çok açık bir proje olduğunu ifade etti.

Tim Cook açıklamalarında devamında, "Otonom sistemler çeşitli şekillerde kullanılabilir. Bir aracın pek çok farklı kullanım alanı vardır.'' sözlerini sarf etti. Bu açıklamaya dayanarak, Apple'ın AI çalışmaları otonom araçlarla sınırlamadığını açıkça anlayabiliyoruz. Tim Cook geliştirilmekte olan otonom projelerin aslında çok ilkel olduğunu da belirtiyor.

Apple’ın bakış açısına göre, otonom teknolojisinin tüm yapay zeka teknolojilerinin anası olduğunu dile getiren Cook, otonom sistemlerin drone, nakliye ve depo asistanları, iPhone'ları parçalayan makineye kadar her türlü farklı alan için kullanılabileceğinin de altını çiziyor. 

Tim Cook’un yaptığı açıklamalar çerçevesinde, Apple’ın bir elektrikli ve sürücüsüz otomobil yerine otonom sürüş teknolojisini desteklediği anlaşılmış oldu. Ayrıca Cook, Apple’ın bu teknolojiye büyük bir yatırım yaptığını da ifade etti.

Apple'a Patent Davasından Dolayı 2 Milyar Dolar Ceza!

Nissan Yeni Nesil Elektrikli ve Yarı Otonom Modelini Tanıttı

YORUMLAR