Tim Cook, Trump'ın Gafından Sonra İsmini Değiştirdi

tim apple twitter

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, geçtiğimiz gün Apple CEO’su Tim Cook’un ismine yanlışlıkla Tim Apple demişti. Sosyal medyanın gündemine oturan dil sürçmesinden sonra Tim Coook, Twitter üzerinde ismini güncelleyerek, olaya gönderme yaptı.

Çarşamba günü Trump’ın, Beyaz Saray’da düzenlediği ve Apple CEO’su Cook’un da katıldığı toplantıda başkanın, Tim Cook’a, “Tim Apple” diye hitap etmesinin hemen sonrasından Cook’tan sürpriz bir adım geldi. Resmi Twitter hesabındaki ismini değiştiren Tim Cook, adını Tim Apple yaptı. Apple kelimesi yerine Apple logosu ekleyen Tim Cook, böylece sosyal medya geyiğine hızlı bir giriş yapmış oldu.

Twitter’ı Android ve Windows işletim sistemi üzerinde açanların Tim Cook’un yeni ismini tam olarak göremediklerinin de altını çizelim. Apple logosunun Unicode içerisinde evrensel bir emoji olarak kabul edilmemesi sebebiyle iOS ve MacOS kullananların haricinde Tim Cook’un yeni ismi Twitter üzerinden net olarak görüntülenemiyor.

Tim Cook’un yapılan gaftan rahatsız olmak bir tarafa, oldukça eğlendiği görülürken, bundan sonra Tim Cook için Mr. Apple yakıştırmasının yapılması ya da Tim Apple olarak anılmaya başlanması da yaşanabilecek olaylar arasında sayılıyor. Bakalım bundan sonra neler olacak.

tim apple