Tinder Artık +18 Oluyor Ergenlere Yasak Geliyor

Tinder Artık +18 Oluyor Ergenlere Yasak Geliyor

Tinder bugünden itibaren 18 yaşın altındaki üyelerin servisi kullanmasını sınırlayacağını açıkladı. Daha önce 13-17 yaş arası kullanıcıların servisi kullanmasına izin veren Tinder, bu kararından da vazgeçmiş oldu.

2012 yılından bu yana servis veren Tinder uygulaması Facebook profillerini kullanarak, ergen kullanıcıların da kendi yaş gruplarında kullanıcılarla eşleşebilmesi için uygulamayı ziyaret etmesine izin veriyordu. Ancak Tinder’a yapılan çok fazla ihbar üzerine servis bu uygulamasını da durduruyor. Gelen şikayetler genel olarak kullanıcıların Facebook üzerinde sahte hesaplar açarak çoğu kullanıcının yaşları hakkında yalan söyledikleri hakkındaydı.

Tinder yetkilileri, bu servisi kısıtlayarak gelirlerinin yüzde 3 kadarını kaybedeceğini açıklayarak yine de bunu yapmanın “doğru bir hareket” olacağını söylediler. 11 milyona yakın kullanıcısı olan platformda henüz reşit olmamış kullanıcıların tacize uğramalarının bir şekilde önlenebilmesi için bu kararın arkasında duracaklarını söyleyen Tinder yöneticileri bundan böyle Tinder’ın +18 bir hizmet olacağını resmen açıklamış oldular.

YORUMLAR