Tinder Plus'ta Uygulamaya Ne Gibi Özellikler Gelecek?

Tinder Plus'ta Uygulamaya Ne Gibi Özellikler Gelecek?

Tinder geçen haftalarda belirttiğimiz gibi Tinder Plus isimli Premium bir servise geçmeye hazırlanıyor. Uygulamanın yeni paralı sürümünde kullanıcılara sunulan flörtleşme uygulaması ek özelliklerle geliştirilerek daha geniş bir bağlantı servisi sağlayacak.

Ücretli versiyonda kullanıcılar uygulama içerisinde iki yeni merkezi özellik kazanıyorlar: Undo ve Passport. Undo'da hızlıca sola sürüklediğiniz kişiler arasından yanlışlıkla geçtiğiniz birine tekrar dönebiliyor, Passport'ta ise coğrafik konumunuz dışındaki insanları arayabiliyorsunuz. Bildiğimiz gibi Tinder'da belirli bir mesafe aralığı var ve bulunduğunuz konuma göre bu mesafe dışında arama yapamıyordunuz.

"En çok istenilen özellik olarak geri dönme butonu talebini aldık, böylece insanlar bir kere sola sürüklediği kişilere ikinci bir şans vererek tekrar değerlendirebilecekler," diyor Tinder'ın kurucularından Sean Rad. "Herkes bunu en başından beri istiyordu. Bu yüzden bunu yenilikler listemizin en üst sırasına taşıdık."

Tinder Plus bu özelliği aktif ederek kullanıcılarına "kaçırdıkları fırsatı" tekrar değerlendirmelerini sağlayacak. Güncellemeyle beraber büyük sarı "Undo" butonu ana ekranın sağında belirecek, üstelik her iki versiyonda da bu özellik aktif olacak. Tabii özelliği kullanmak isterseniz paralı sürüm olan Tinder Plus'a üyelik almanız gerekmekte.

Ana sayfada belirecek diğer bir buton olarak Passport'ta ise kullanıcılar Tinder'ın sunduğu maksimum konum mesafesi alanının dışında arama gerçekleştirebilecekler. Dünyanın herhangi bir bölgesinden, istediğiniz şehirdeki insanları arayabilecek ve profillerini değerlendirebileceksiniz. Bu sayede Tinder'ın dünya çapındaki iletişim ağı da zirve noktasına çıkıyor. Firmanın özellikle yoğun seyahat eden kullanıcıları için düşündüğü Passport sistemi sıklıkla konum değiştirenler için harika bir fırsat olacak.

"İnsanlardan sıklıkla tatilde veya konum değiştirdikleri yerlerden de arama yapma talebini alıyorduk. Özellikle belirli bir bölgede kurdukları iletişimin kesilmesi dahilinde kullanıcılar Tinder'dan verim alamıyorudu, artık seyahatleriniz ilişkilerinizi etkilemeyecek," diyor Rad. "Kullanıcılarımız ayrıca gidilecek yerler hakkında öneri ve değerlendirme de almak istiyorlar. Şehirlerde nerede yemek yenebilir, hangi kafelerde oturulabilir gibi hizmet değerlendirmelerini artık Tinder Plus't bulabiliyoruz."

Rad ayrıca insanların Tinder'ı neden sevdiğini de değinerek uygulamanın insanların hiç beklemediği rastgele ilişkiler kurmasına imkan verdiğini ve Tinder''ın yeni insanlarla tanışmadaki tüm bariyerleri kaldırdığını savunuyor. "Konum sadece bir engel. Passport ile bunu daha da genişleterek insanların zaten sosyal olarak kabul ettiği Tinder ağına katkıda bulunduk."

Tinder Plus şimdilik sadece Avrupa'nın belli bölgelerinde aktif oldu ve toplam kullanıcıların yalnızca %40'ı paralı üyeliğe erişim sağlıyor. Bunun nedeni olarak ise firma sahibi Plus'ın ücretlendirmesine karar verilmediğinden bahsediyor. Tinder fiyatlandırma konusunda daha sabit bir yol izlemek istiyor ve aylık ödemenin ne kadar olması gerektiğine henüz tam olarak karar verememiş durumda. Fiyatları şu andan itibaren denemeye başladılar, 1 dolardan 5 dolara, 10 dolardan 20 dolara gibi bölge piyasasına göre değişiklik gösteren fiyatlandırmalarla Tinder sonunuda orta yolu bir şekilde bulacak.

"Geniş bir ağımız olduğu içib her bölgeden farklı insan konumuna göre farklı ödemelerde bulunuyor, bunun tatlı bir ortak noktasını bularak çoğunluğun tercih ettiği rakam üzerinde çalışıyoruz. İnsanların yeni özellikler doğrultusunda değerine olumlu tepkiler vermesi dahilinde Tinder'ın paralı sürümünü global olarak tek bir fiyatlandırmayla tüm dünyaya açacağız."

Tinder uygulamasının nasıl işlediğini merak ediyorsanız Tam İndir bünyesinde hazırladığımız eğlenceli inceleme videomuzda uygulamanın 3 farklı mobil platformda nasıl işlediğini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Tinder şu anda iOS ve Android cihazlar için tamamen ücretsiz olarak servis sunuyor. Windows Phone için ise Tinder'a çok benzeyen 6tin uygulaması alternatif bir seçenek olarak aşağıdaki bağlantılarımızdan ulaşılabilir.

Dropbox'ın Uygulaması Windows Phone Cihazlarına Geliyor

YORUMLAR