Tinder'da GIF Kullanarak Sohbete Başlamak Şansınızı Yüzde 30 Artırıyor

Tinder'da GIF Kullanarak Sohbete Başlamak Şansınızı Yüzde 30 Artırıyor

Tinder, tanım yapılması en zor ve ülkemizde hala ne için kullanılacağı anlaşılamayan uygulamaların başında geliyor. Bu konuya daha sonra değinebiliriz ama şimdi dünya üzerinde fenomen haline gelen Tinder'a her sosyal medya platformunda gördüğümüz araştırmaların bir benzeri yapıldığını söyleyelim. Dr. Jess Carbino tarafından yapılan araştırmada, eşleştiğiniz insanlara ilk olarak GIF yollarsanız yanıt alma ihtimalinizin yüzde 30 artacağını söylüyor. 

Sizleri bilmem ama ben Tinder'da birbirini fiziksel olarak beğenen insanların birbiriyle iyi iletişim kurması taraftarıyım. Bana kalırsa temel problemimiz insanımızın bu uygulamanın ne işe yaradığını henüz idrak edememiş olması. Ahlaki ve birtakım geleneksel kurallara sonuna kadar bağlı insanları ayrı tutuyorum ama Tinder'ın "ne amaçla" kullanıldığını sağır sultan bile duymuşken bizim ülkemizde hala bilgi eksikliği olması beni şaşırtıyor. Neyse efendim, konumuza dönelim.

Dr. Jess Carbino tarafından Tinder üzerinde yapılan bir araştırma, insanların birbiriyle olan iletişimine ve birbirini etkilemesine ışık tutuyor. O'nun paylaştığı rapora göre kişiliğinizi ve mizah duygunuzu GIF göndererek ifade ederseniz, eşleştiğiniz insanın size cevap verme olasılığı yüzde 30 artıyor. Bunun yanında, birbirinize gönderdiğiniz GIF'ler ortak ilgi alanlarınıza hitap ediyorsa, sohbet tam da istediğiniz noktaya gelebiliyor. 

Tinder Artık +18 Oluyor Ergenlere Yasak Geliyor

Tinder Social Nihayet Geliyor


YORUMLAR