Tinder'ın Eski Çalışanlarının Hazırladığı Rakip Uygulama Bumble Geliyor

Tinder'ın Eski Çalışanlarının Hazırladığı Rakip Uygulama Bumble Geliyor

Son zamanların en popüler arkadaşlık uygulamalarından bir tanesi olan Tinder'a rakip geliyor. Tinder'ın ilk ve eski çalışanlarından oluşan bir grup Tinder'dan daha elit ve güvenilir bir uygulama geliştirmek için kolları sıvaömış durumda.

Tinder'dan kavgalı şekilde ayrılan eski çalışanların yeni uygulama Bumble ile hedefledikleri kitle Tinder'a göre biraz daha farklı. Hedeflenilen kitle nedeni ile uygulamanın daha iyi ve amacına uygun olacağı belirtiliyor. Fakat konsept olarak Tinder ile neredeyse aynı.

Bir çoğunuz biliyordur, Tinder üzerinde gerekli ayarları yaparak yakın çevrenizdeki diğer kullanıcıların fotoğraflarına bakarak beğenip beğenmediğinizi işaretliyorsunuz. Eğer beğendiğiniz kişiler de sizi beğenirse, mesajlaşma ekranı açılarak bu kişiler ile sohbet etme fırsatı buluyor ve böylece yeni arkadaşlıklar kurabiliyorsunuz. Yalnızlıktan kurtulmak, depresyondan çıkmak yada sadece eğlenmek amaçlı kullanılan uygulamanın en büyük sorunu ise güven. Çünkü oluşturabileceğiniz sahte hesaplar ile herkesi beğenerek onlarında sizi beğenmesini sağlyabilirsiniz. Bumble tam da bu noktada devreye girerek gereken düzenlemeler ile birlikte gelecek. Bu nedenle de Tinder'dan daha güvenilir olacağını düşünüyorum.

2015 yılının başlarında uygulama marketlerdeki yerini alması beklenen Bumble için geliştiricilerin milyon dolarlar civarında yatırım aldığı da yayılan haberler arasında. Bumble'ın Tinder'dan farklı olacak yanı ise profiliniz üzerinde işyerinizi, pozisyonunuz, mezun olduğunuz okullar ve mezuniyet yılınız gibi bilgilerin olacak olması. Bu sayede hitap edeceği kitle biraz daha farklı olacaktır. Elbette ki bu tür bir uygulama üzerinde de sahte hesaplar açarak kullanıcılara ulaşabilirsiniz ama Tinder üzerindeki kadar basit olmayacak.

Bumble ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Ayrıca uygulama yayınlandığı anda Tamindir üzerinde incelemesini okuyarak indirebilirsiniz.

Steam'in Sonbahar İndirimleri 26 Kasım'da Başlıyor

YORUMLAR