Tizen Eylül Ayında Görücüye Çıkıyor

Tizen Eylül Ayında Görücüye Çıkıyor

Samsung geçtiğimiz ay içerisinde bu yılın sonlarına doğru kendisine ait ilk resmi geliştiriciler konferansını organize edeceğini duyurmuştu. İlk kez bir geliştirici konferansı hakkında konuşan Samsung'un yapmış olduğu bu atılım, tüm dikkatleri bir anda üzerine çekmesine neden olmuştu.

Gerçi düşünüldüğü zaman Samsung'un rakipleri Apple ve Google her yıl düzenli olarak kendi geliştirici konferansları ve etkinlikleri üzerinde boy göstermekteler ve bu noktada Samsung tarafından yapılan bu hamle aslında daha önceden yapılması gereken şeylerin geç kaldığını gösteriyor. Samsung bu konuda geç kalmış olsa da bundan sonra kendi organizasyonları ve konferansları üzerinde boy gösterecek olması gerçekten güzel.

Genel olarak bu tarz konferanslar veya etkinlikler sırasında üreticilerin kendilerine ait yazılımları veya piyasaya yeni sürecek oldukları cihazları tanıttıklarını düşündüğümüz zaman, Samsung tarafından yapılacak olan konferans sırasında bizleri büyük bir sürprizin beklediğini söylememiz çok doğal olacaktır.

Yeni gelen bilgilere göre Samsung 27-29 Eylül tarihleri arasında Westin St. Francis Hotel'de (San Francisco, California) gerçekleştireceği konferans sırasında kendi geliştirmekte olduğu işletim sistemi Tizen'i dünyaya tanıtmayı planlıyor.

Tizen Endonezyo tarafından gelen rapor sadece bununla kalmıyor ve konferansın tamamen Tizen üzerine odaklı olacağının bilgilerini de bizlere sunuyor. Samsung'un bu noktada yeni mobil işletim sistemi Tizen'i geliştiricelere tanıtması ve Tizen ile ilgili vizyonunu diğer şirketlere açıklaması bekleniyor.

Ayrıca söylentiler arasında Samsung'un ilk Tizen işletim sistemine sahip olan akıllı telefonu Ekim ayında piyasaya sürmeyi planladığı ve konferans sırasında Tizen işletim sistemine sahip akıllı telefonunu tanıtabileceği de var.

Yakın zamanda Tizen'in Android'e basit bir alternatif olabileceğini dile getiren Samsung'un aniden tüm Android cihazlarını iptal ederek doğrudan Tizen'e geçiş yapması beklenmiyor olsa bile yapılacak olan geliştiriciler konferansında ortaya çıkacak olan Tizen ve Tizen işletim sistemine sahip akıllı telefon, yeni mobil işletim sistemi için iyi bir başlangıç olabilir.

Google Street View ile Hayvanat Bahçelerini ve Okyanusları Keşfedin

YORUMLAR