Tizen İşletim Sistemine Sahip Yeni Bir Samsung Telefon Geliyor

Samsung'un uygun fiyatlı olduğu tahmin edilen Tizen işletim sistemli yeni bir modeli FCC kayıtlarında ortaya çıktı.

Tizen İşletim Sistemine Sahip Yeni Bir Samsung Telefon Geliyor

Çift SIM kartlı ve Tizen işletim sistemine sahip bir Samsung modeli, FCC kayıtlarında ortaya çıktı. Uygun fiyatlı olacağı tahmin edilen cihazın özellikleri haberimizde.

Samsung’un, açık kaynak kodlu ve Linux tabanlı çalışan Tizen işletim sistemine sahip yeni bir modeli göründü. Geçtiğimiz aylarda tanıttığı Tizen işletim sistemli modelinden sonra, FCC kayıtlarında SM-Z130H kodlu bir cihaz ortaya çıktı.

Samsung’un, Android ve iOS’a alternatif olarak 2 yıldır üzerinde çalıştığı Tizen işletim sistemiyle birlikte geleceği belirlenen SM-Z130’a dair detaylar henüz netleşmiş değil, ancak ortaya çıkan bilgiler cihazın çift SIM kartlı olacağını işaret ediyor. Ayrca, Bluetooth ve Wi-Fi özellikleri de cihazın diğer özellikleri arasında yerini alıyor.

Hindistan’da yer alan bir ithalat listesine göre ise SM-Z130’un ekran boyutu 4 inç olacak. Daha önce de aynı modele dair bilgiler Hindistan’da ortaya çıkmıştı, bu sebeple 4 inçlik bir modelin gelme ihtimali oldukça yüksek görünüyor.

Görünüşe göre Samsung, tüketicilerin karşısına düşük fiyatlı bir modelle çıkmayı planlıyor. Ancak ortaya çıkan bu bilgilerin tam olarak ne zaman netleşeceği, cihazın görünümünün nasıl olacağı da yakın zamanda netliğe kavuşması bekleniyor. Bakalım Samsung’un bu yeni girişimi ne kadar ilgi çekecek, Tizen işletim sistemi iOS ve Android’in hatta Windows Phone’un karşısında durabilecek mi, bekleyip göreceğiz.

Windows Phone 8.1 için Çıkan Yeni Güncelleme Live Tile Menüsünde Klasör Oluşturmanızı Sağlıyor

YORUMLAR