Tizen İşletim Sistemli Samsung Kiran'dan Yeni Sızıntılar Geldi

Tizen İşletim Sistemli Samsung Kiran'dan Yeni Sızıntılar Geldi

Samsung’un Tizen işletim sistemli akıllı telefonu Kiran’a ait sızıntılar ve görseller yayınlandı. Kiran, Tizen işletim sistemiyle birlikte nasıl çalışıyor inceliyoruz.

Samsung’un kendi geliştirdiği ve bir türlü Android’in yerine geçemeyen işletim sistemi Tizen’i kullanan akıllı telefon SM-Z130H veya yeni adıyla Kiran, SamMobile tarafından sızdırıldı. Daha önce paylaşmış olduğumuz bu haberde yer alan teknik özellikler de SamMobile tarafından da doğrulandı diyebiliriz.

Samsung’un Android işletim sistemli telefonlarında da kullandığı TouchWiz arayüzünü kullanan Tizen, Galaxy S5’te bulunan ultra güç tasarrufu modunu da kullanıcılarına sunuyor. SamMobile’a göre Kiran, Facebook, Twitter gibi sosyal medya uygulamaları önyüklü olarak gelecek ve çeşitli Google servisleriyle uyumlu çalışacak.

Önceki sızıntılarda cihazın Snapdragon 400 yonga setine sahip olduğu söylenmişti ancak SamMobile’a göre Kiran, Spreadtrum adlı firmanın SC7727S kodlu çift çekirdekli işlemcisini kullanacak. Samsung’un bu şekilde cihazın maliyetini düşürmeye çalıştığı yorumunu yapabiliriz.

Giriş seviyesi bir akıllı telefon olan Kiran hakkında yeni detaylar geldikçe, sizleri bilgilendirme devam edeceğiz.

Android 5.0 Lollipop'ta Sessiz Modu Nereye Gitti?

YORUMLAR