Tom Cruise Hakkında Çarpıcı İddia!

Tom Cruise Hakkında Çarpıcı İddia!

Hollywood’un başarılı aktörlerinden Tom Cruise hakkında çok çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. UsWeekly  dergisinin sayfalarına taşıdığı habere göre, Cruise 12 yaşındaki kızı Suri’yi kendisi gibi Scientologist olmadığı gerekçesiyle görmek istemiyor.

Top Gun, Vanilla Sky, Son Samuray ve Görevimiz Tehlike serisi gibi birçok gişe rekortmeni yapımda imzası bulunan Tom Cruise, Scientology tarikatına üye olan ünlülerden birisi. 

Scientology, ABD'li bilim kurgu yazarı L. Ron Hubbard tarafından geliştirilen bir tarikat ve buna bağlı uygulamaların bulunduğu bir inanç akımı. Başlarda Hubbard tarafından kişisel gelişim için hazırlanan bir felsefe iken daha sonra bir dinî akıma dönüşen Scientology, Tom Cruise’un yanı sıra Larry King, John Travolta ve Dustin Hoffman gibi ünlüleri bünyesinde barındırıyor.

ABD’li UsWeekly  dergisinin haberine göre Cruise, 2012 yılında yollarını ayırdığı eşi Katie Holmes'ten dünyaya 12 yaşındaki kızı Suri ile Scientologist olmadığı gerekçesiyle görüşmüyor.

Katie Holmes

Ünlü oyuncunun bir ayda 10 gün görüşme hakkı olan 12 yaşındaki kızıyla 2013'ten bu yana hiç fotoğraflanmadığına dikkat çekilen haberde, Holmes’un yakın arkadaşı ve eski bir Scientologist olan oyuncu Leah Remini’nin sözlerine de yer verildi.

Holmes'un kendisiyle yemek yiyemediğini, aksi halde kızı Suri'nin velayetini kaybedebileceğini iddia eden Remini, “Biz iki yakın arkadaştık. Bu çok sinir bozucu"  ifadelerini kullandı. 

İddialar üzerine Scientology tarikatının sözcüsü Karin Pouw bir açıklama yaptı. Remini’nin dergiye yaptığı açıklamasındaki iddiaları yalanlayan Pouw, “Bayan Remini'nin bitmez bilmeyen gülünç saçmalıkları ve uydurduğu masallar gün geçtikçe daha tuhaf bir hal alıyor”  dedi.

Remini ve yapımcı ortağının ortaya attığı iddiaların kabul edilemez olduğunu belirten Pouw, “Açgözlülük ve öfkeyle motive olan eski Scientologist'ler tarafından uydurulan ve yayılan acımasız mitleri yeniden üretmek için yapımcıları işe alıyorlar”  ifadelerini kullandı. 

Ünlü oyuncu Tom Cruise ise söz konusu iddialarla ilgili sessizliğini koruyor.