Tomb Raider'ın PS4 Pro ve PC Grafikleri Karşılaştırıldı

Tomb Raider'ın PS4 Pro ve PC Grafikleri Karşılaştırıldı

Sony, birkaç gün önce düzenlediği etkinlikle birlikte yeni oyun konsolu Playstatin 4 Pro için ilk tanıtımı yapmıştı. Halihazırda kullanılan Playstation 4'lere göre çok daha güçlü olan bu konsolun en büyük özelliği ise 4K desteği olarak gösterilmişti. Rise of the Tomb Raider için yapılan bir karşılaştırma videoyu ise PS4 Pro ile PC arasındaki grafik farkını gösterdi.

Yapılan etkinlik sırasında Sony sadece kendine ait stüdyoların hazırladığı oyunları göstermeyi tercih etti. Bildiğiniz üzere Sony'e ait stüdyolar tarafından yapılan Playstation oyunları, üçüncü parti oyun stüdyolarının yaptıklarından çok daha iyi gözüküyorlar. Bunun sebebi ise konsolu ortaya çıkaranların bütün detayları ve incelikleri bu stüdyolar ile paylaşması. Bugün yayınlanan video ise Crystal Dynamics gibi üçüncü parti geliştiricilerin elinden çıkan bir oyunu Playstation 4 Pro üzerinde çalışırken görmemiz açısından önemli.

PS4 Pro'nun 4K performansının oldukça etkileyici olduğunu söyleyerek başlayalım. Buna rağmen konsol doğal bir 4K görüntüsü, yani 3840x2160 veremiyor. Bunun yerine oyunları daha az bir çözünürlükte çalıştırarak, yaptığı küçük numaralarla kalite 4K'ymış gibi gsöteriyor. Ancak karşılaştırma videosunda kullanılan PC'nin doğal bir 4K görüntüsünü sağladığını ve çözünürlüğü tam olarak verebildiğini görebiliyoruz. Bununla birlikte PC, 4K çözünürlükte 60FPS ile çalışırken, PS4 Pro 30FPS civarında seyreden bir performans sunuyor. İki görüntü arasında direkt olarka göze çarpan detay ise PC versiyonundaki detayların inanılmaz derecede fazla olması. Yani yerde duran ya da patlayan nesnelere odaklanırsanız, aradaki fark çok daha net şekilde ortaya çıkıyor. 

Playstation 4 Pro Gerçek Bir 4K Oyun Konsolu Değil

PlayStation Pro 399 Dolarlık Fiyatıyla Duyuruldu

Playstation 4 Artık İndirimli Fiyatlarıyla Satın Alınabilir!


YORUMLAR