Tor Messenger Yayınlandı, Hemen İndirin

Tor Messenger Yayınlandı, Hemen İndirin

Eğer internet üzerindeki yazışmalarınızın güvenliğine önem veriyorsanız sizin için güzel bir haberimiz var. Uzun bir süredir Tor Browser ile kullanıcılara internet üzerinde anonim gezinti yapabilme imkanı veren The Tor Project yeni anlık mesajlaşma programı Tor Messenger'ı bütün kullanıcıların beğenisine sundu. Tıpkı Tor Browser gibi kişisel bilgi güvenliğinin ön planda olduğu bir yazılım olan Tor Messenger temel olarak bize sıkça kullandığımız yazışma çözümleri üzerinde anonim mesajlaşma yapma imkanı veriyor. Tor Messenger ile yazışmalarınız Tor ağına taşınıyor ve bu sayede yazışmalarınızın içeriklerine erişilmesi engelleniyor.

Tor Messenger farklı protokolleri desteklemesi açısından kullanışlı olmakta. Tor Messenger ile normalde IRC, Facebook Sohbet, Google Talk, Twitter ve Yahoo gibi platformlar üzerinden yürüttüğünüz yazışmalarınızı Tor ağına taşımaktasınız. Bu ağda veri trafiğiniz tek bir sunucu üzerinden yapılmamakta. Verileriniz rastgele seçilen Tor sunucuları arasında el değiştirerek karşı tarafa iletilmekte. Bu da yazışmalarınızın kayıt altına alınmasını engelliyor.

Windows, Mac ve Linux bilgisayarlarınızda tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Tor Messenger'ı bu bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz:

YORUMLAR