Toshiba, Chromebook Pazarına Giriş Yaptı

Toshiba, 13.3 inç ekranlı Chromebook'u ile Chromebook pazarına giriş yaptı.

Toshiba, Chromebook Pazarına Giriş Yaptı

Toshiba'nın 13.3 inç ekranlı Chrome işletim sistemini taşıyan dizüstü bilgisayarı resmiyet kazandı. Her yıl Las Vegas'ta düzenlenen dünyanın en büyük teknoloji fuarında görücüye çıkacak Toshiba Chromebook, Şubat ayında satışa sunulacak.

13.3 inç ekranlı Chromebook modeli ile Chromebook pazarına giriş yapan Toshiba, yeni dizüstü bilgisayarını CES 2014 Fuarı'nda tanıtmaya hazırlanıyor. Japon üreticinin 279.99 dolar fiyat etiketiyle pazara süreceği ilk Chromebook, 1366 x 768 çözünürlük sunan 13.3 inç ekrana sahip olacak. Intel Haswell işlemci, 2GB RAM ve 16GB SSD ile donatılan Chrome OS'lu bilgisayarda çif bant WiFi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.0, 2 adet USB 3.0 portu ve HDMI portu gibi standart bağlantılar ve hafıza kartı okuyucusu ve güvenlik kilit slotu yer alacak.

Dokuz saate kadar kullanım sunan Chromebook, 2 cm inceliğinde ve 1.5 kg ağırlında. Ev ve iş kullanıcıları, öğrenciler için ideal olan, benzersiz tasarımıyla dikkat çekecek Chromebook'un 16 Şubat'ta piyasada olacağı tahmin ediliyor.

Dünyanın İlk 21:9 Kavisli Ultra HD TV'si Tanıtıldı

YORUMLAR