Toshiba, Kamera Sensörü Departmanını Sony'e Satıyor

Toshiba, Kamera Sensörü Departmanını Sony'e Satıyor

Toshiba'nın geçtiğimiz günlerde patlak veren muhasebe hesap bozukluklarından sonra CEO'su istifa etmesine rağmen firma yakasını bu işten bu kadar kolay kurtarabilecek gibi görünmüyor. Henüz bir netlik kazanmamış olmasına rağmen Toshiba'nın kamera sensörü piyasasından çekilerek bu departmanını Sony'e satacağı konuşulmaya başlandı.

Hem Toshiba hem de Sony tarafından çıkan satış haberlerine yönelik bir onaylama gelmezken, Bloomberg, Japan Times ve Reuters kaynaklarına göre Sony, Toshiba'dan kamera sensörü iş bölümünü 165 milyon Dolar'a almaya hazırlanıyor. Önümüzdeki hafta resmi olarak açıklanması beklenen habere göre Toshiba'nın kaybı çok büyük olmayacak fakat çok mnemli ve büyük müşterilere sahip olduğu için Sony'nin eline büyük bir avantaj vermiş olacak.

Sony ise geçtiğimiz süreçte kamera sensörü departmanını farklı bir firma olarak ayırarak daha fazla kazanç ve bu alana odaklanmayı hedeflemişti. Atılacak olan bu adımla birlikte Sony'nin kamera sensörü alanında çok güçlü olması muhtemel.

Büyük bir güce ulaşması beklenen Sony'nin sektör liderliğini elinde tutabilmek adına yapmayı planladığı bu alım işlemi ile ilgili ortaya çıkacak olan detaylar ile birlikte sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Ayrıca Toshiba ve Sony arasındaki anlaşma hakkındaki görüşlerinizi de bizlere alttaki yorum bölümünden iletebilirsiniz.

YORUMLAR