Toshiba Satellite Radius 12, 4K UHD Çevrilebilir Ekranıyla Büyülüyor

Toshiba Satellite Radius 12, 4K UHD Çevrilebilir Ekranıyla Büyülüyor

Toshiba’nın IFA 2015 Fuarı’nda sergilediği hibrit cihazı Satellite Radius 12, dünyanın 12.5 inç Ultra HD 4K çevrilebilir ekrana sahip ilk dizüstü bilgisayar modeli olma özelliğinin yanında en yeni USB bağlantı noktası USB Type-C, Intel’in en yeni işlemcisi Skylake, Windows Hello desteği sunan özel kamerasıyla dikkat çekiyor.

Toshiba Satellite Radius 12 Teknik Özellikleri:

Yeri geldiğinde dizüstü bilgisayar, yeri geldiğinde tablet olarak kullanılan çok amaçlı cihazlardan biri olan Toshiba Satellite Radius 12, IFA 2015’te dikkat çekenler arasındaydı. 4K UHD (3840 x 2160 çözünürlük) Corning Gorilla Glass ile güçlendirilmiş göz alıcı ekrana sahip olan hibrit cihazda Intel’in son işlemcisi Skylake kullanılmış ve RAM 8GB’a kadar artırılabiliyor. Mobil ve dizüstü bilgisayarlarda yavaş yavaş görmeye başladığımız USB Type-C portu üzerinden güç alan cihazın dikkat çeken özellikleri arasında Intel RealSense 3D kameraya sahip olmamasına rağmen Windows 10 kullanıcılarına sunulan, yüz ve parmak izi ile güvenli oturum açma izni veren Windows Helo’yu desteklemesi.

Toshiba Satellite Radius 12 Çıkış Tarihi ve Fiyatı:

Kullanıcıya ekranı farklı modlarda (dizüstü, tablet, sunum, izleme, masaüstü) görüntüleme imkanı tanıyan Toshiba Satellite Radius 12’nin fiyatı açıklanmadı ancak özelliklerine bakacak olursak yurt dışı fiyatının bile oldukça pahalı olduğunu tahmin ediyoruz. Çıkış tarihinde de bir netlik yok; bu yılın dördüncü çeyreğinde Amerika’da satışa sunulacağı açıklandı.

Intel ve Toshiba'dan 10 TB'lık SSD Geliyor

YORUMLAR