Toshiba Ultra HD LED Televizyonlarını Duyurdu

Toshiba Ultra HD LED Televizyonlarını Duyurdu

Toshiba günümüzün en yüksek görüntü standardı olan Ultra HD kalitesine sahip LED televizyonlarını ve teknik özelliklerini duyurdu. L9 olarak adlandırılan Ultra HD televizyon serisi Smart TV özelliğine sahip olacak ve 3 farklı boyutta piyasaya sunulacak. Boyutlar 213cm (84”), 165 cm (65”) ve 146 cm (58”) olarak listeleniyor.

L9 serisinin teknik özellikleri ise şu şekilde:

  • Çözünürlük: Hareketli sahnelerde görüntü netliğini arttıran 800 AMR(Active Motion & Resolution) teknolojisini içeren Ultra HD (3840 x 2160 piksel) 4K multi-işlemcili CEVOTM
  • Full HD 3Dteknolojisi: 84” ve 65”: pasif teknolojisi,58”: aktif örtücü, 2D’den 3D’ye dönüştürme özelliği (derinlik kontrolü dahil)
  • Ekran büyüklükleri: 213 cm (84”), 165 cm (65”) ve 146 cm (58”)
  • Smart TV: Toshiba Cloud TV; dahili Wi-Fi®, Intel® WiDi, Toshiba AppsConnect; HbbTV1; USB VideoRecording2, MediaGuide powered by Rovi; Open Browser, Skype™ ready
  • DVB –T/DVB-T21/DVB-C/,DVB-S / DVB-S2, analog girişler
  • Bağlantılar: HDMI UHD desteği içeren 4x HDMI® ve MHL destekli 1x HDMI® dahil, 2x USB, 1x SD kart

L9 serisi televizyonlar dış görünüş olarak da oldukça etkileyici. incecik panelin etrafındaki çerçeve hemen hemen hiç belli olmamakta. Çerçevenin bu derece az yer kaplaması görüntünün ön planda olmasını sağlayarak seyircilerin görüntüye odaklanmasına yardımcı olmakta.

Genel olarak bakıldığında Toshiba'nın Ultra HD LED televizyonları en son teknolojiyi barındırmakta ve oldukça şık görünmekte. Televizyonların ne zaman ülkemizde satışa sunulacağı ve fiyatıyla ilgili henüz net bir bilgi yok.

Microsoft Türkiye'de Tablet Geliştirme Merkezi Açacak

YORUMLAR