Toshiba'dan 10 Dakikada Şarj Edilebilen Piller

Toshiba'dan 10 Dakikada Şarj Edilebilen Piller

Japon elektronik devi Toshiba'nın yeni buluşu teknolojik bir dönüm noktası niteliğinde. Toshiba’nın  uzunömürlü, yüksek performanslı ve güvenli yeniden şarj edilebilir pilleri, elektrikli bisikletten kesintisiz enerji kaynaklarına kadar çok geniş uygulama alanlarında kullanılabiliyor. Sadece 10 dakikada şarj olabilen bu piller uzun pil ömürleri ile çevreye önemli katkılar sağlıyor. Uygulama alanları arasında elektrikli araçlar, bisikletler ve motosikletler, kesintisiz güç sistemleri, güneş ve rüzgar enerjisi üretimleri gösterilebilir. İlk kez CES 2013’te, Toshiba’nın SCiB pilleri Honda marka otomobillerde sergilendi. 

SCiB pillerin üretimi için Toshiba tamamen yeni bir negatif elektrot malzemesi, yeni separatörler, yeni bir elektrolit ve tamamen farklı bir imalat teknolojisini hayata geçirdi. SCiB pili, on adet 4.2 Ah SCiB hücresinin seri bağlanmış şekilde standart SCiB modülünde yer alması ile meydana geliyor.

Bataryadan güç alan bisiklet, motosiklet, otomatik yönlendirilmiş araçlar, elektrikli forklift ve iş makineleri gibi zaten şarj edilebilir piller kullanan aygıtların ötesinde SCiB bataryası, aynı zamanda acil güç kaynakları, rüzgar değirmenlerinin ürettiği enerjinin saklanması ve elektrikli güç kaynakları gibi aygıtlarda da kullanılabilecek.

SCiB pilleri zorlu şartlarda da çalışabilmekte. Piller -30 derecenin dahi altındaki ısılarda dengeli boşalma özelliğiyle en sıra dışı ısı ortamlarında dahi başarıyla çalışıyor. SCiB oldukça soğuk iklimli ortamları da kapsayan geniş bir kullanım alanı sunuyor.

Işınlanma için yeni bir adım!

YORUMLAR