Toshiba'nın Oyun Konsolu Toshibasphere Duyuruldu

Toshiba'nın Oyun Konsolu Toshibasphere Duyuruldu

Gittikçe genişlemeye başlayan bir sektör olan oyun sektöründe oyun geliştirmek ayrı bir dert, oyun konsolu geliştirmekse çok ayrı bir dert. Bu piyasanın mutlak hakimleri olan Microsoft, Nintendo ve Sony’e yeni rakipler çıkmaya devam ediyor. En son Nvidia’nın da dahil olduğu pazarda bende varım diyen yeni bir şirket ortaya atıldı.

Tanımadığımız ya da yeni bir şirket değil bu, Toshiba yepyeni bir oyun konsolu olan Toshibasphere oldukça şık bir görünüme sahip. Cihazın kendi başına bir oyun makinesi olması ve ayrıca birde hareket sensörlü oyunlar çalıştırıp oynatıyor olabilmesi oyuncuları iki farklı ürüne iki farklı ücretten kurtarmış oluyor.

Bu konsolun teknik özelliklerine göz atacak olursak; 12 çekirdekli bir işlemciye sahip olan Toshibasphere’in bu işlemcisi 3.5 GHz gücünde çalışıyor. 4 GB bellekli bir ekran kartına sahip olan cihazın 5 adet HDMI girişi bulunuyor. 1080p Full HD görüntü desteği sağlayan bu konsolun 7.1 kanal ses desteği de unutulmamış. Özellikleri ve görünümü ile dikkat çeken Toshibasphere bakalım nasıl bir başarı sağlayacak.

Sony'den Xperia A Sesleri

YORUMLAR