Toshiba'nın Ultra-HD Televizyonları Su Yüzüne Çıktı - CES 2013

Toshiba'nın Ultra-HD Televizyonları Su Yüzüne Çıktı - CES 2013

Japon devi Toshiba, CES 2013 basın toplantısı öncesi düzenlenen bir etkinlikte yeni ürün yelpazesini tanıttı. Toshiba'nın ürün yelpazesi Ultra-HD televizyonlar, yeni nesil dizüstü, all in one ve ultrabook bilgisayarlar ve Blu-ray oynatıcılardan oluşmakta. Şüphesiz ki bu ürünler arasında en çok göze çarpan Ultra-HD televizyonlar.

Şu an için piyasadaki en yüksek görüntü kalitesi olan Full-HD'nin 2 katı yüksek çözünürlük sunarak görüntü kalitesini bir üst seviyeye taşıyan Ultra-HD formatını destekleyen bu televizyonlar yeni yeni yaygınlaşmaya başlıyor. Toshiba'nın L9300 model adına sahip Ultra-HD televizyonu ise Toshiba'nın Amerika'da piyasaya sunacağı ilk Ultra-HD televizyon olacak. Tanıtımda yer alan 84 inçlik televizyonun 58 ve 65 inçlik versiyonlarının yaz aylarında piyasaya sürüleceği verilen bilgiler arasında.

Toshiba ayrıca Cloud TV servisini de detaylandırdı. Bu bulut tabanlı servis Smart TV özelliklerinin bir üst basamağı olarak görülüyor. Hizmet daha kolay içerik bulunmasını ve edinilmesini, mobil cihazlarla etkileşimi, Smart özelliklerinin sunucu tabanlı olarak geliştirilmesini sunuyor. Bu hizmete sahip Blu-ray oynatıcılar da Media Box olarak tanıtıldı.

Toshiba yeni nesil dizüstü bilgisayarlarının özelliklerini bir süre önce duyurmuştu

YORUMLAR