Toyota Araçlarında Sürücünün Görüş Açısını İlginç Bir Yöntemle Genişletecek!

Toyota Araçlarında Sürücünün Görüş Açısını İlginç Bir Yöntemle Genişletecek!

Toyota, sürücülerin görüş açısını genişletmek için, pencerelerin görüş alanlarını daraltan çerçeveleri görünmez yapabilen bir cihazın patentini aldı.

Toyota yeni aldığı bir patentle, otomobillerin A sütunu adı verilen (ön camların yanlarındaki bağlantı noktaları) çerçevelerin, sürücünün görüş açısını daralttığını düşünülen şirket, geliştirdiği cihaz ile bu bölümleri görünmez kılacak. Bu yöntemle, sürücülere 180 ile 380 derece arasında görüş açısı sağlanabilecek.

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, bu amaçla Toyota, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi'nden(USPTO) bir patent almak alabilmek için gereken resmi başvuruyu yapmış bile. Toyota tarafından yapılan açıklamada, böyle bir teknolojinin zaten mümkün olduğu da ifade ediliyor. Ancak Toyota, bu teknolojik çözümlerin arabaların maliyetini artırdığını da söyleyerek, kendi geliştirdikleri sistemle pencere çıtalarında aynaları ve yansımaları kullanarak, bunu daha ucuza mal edebildiklerinin altını çiziyor.

Toyota'nın sürüş güvenliğini en üst noktaya çalışan bu teknolojisi oldukça heyecan verici gibi görünse de teknolojinin araçlara yerleşebilmesi, biraz daha vakit alacak gibi görünüyor.

Toyota Konsept Araba Tasarımında Ezber Bozdu, İşte En Radikal Konsept: Toyota Kikai

Toyota, Felçli Hastaların Yeniden Yürümesi İçin Robot Bacak Yaptı

YORUMLAR