Trackmania Turbo'nun Çıkış Tarihi Belli Oldu

Trackmania Turbo'nun Çıkış Tarihi Belli Oldu

TrackMania serisi, 2003'ten beri çeşitli oyunlarıyla karşımıza çıkan fantastik bir yarış oyunu serisi oldu. Serinin PC platformu için olan oyunlarını Fransız firma Nadeo geliştirmişti. Firma şimdi de serinin yeni oyunu olan TrackMania Turbo'nun çıkış tarihini açıkladı.

Bu fantastik yarış oyunu serisinde son gördüğümüz oyun 2013'te çıkan TrackMania 2:Valley olmuştu. Bu sebepten ötürü serinin oyuncuları yeni oyunun çıkış tarihinin açıklanmasıyla birlikte oldukça sevinmiş olmalılar. Ubisoft tarafından yapılan açıklamada, TrackMania Turbo'nun 22 Mart 2016 tarihinde Kuzey Amerika için, 25 Mart 2016 tarihinde ise Avrupa ülkeleri için piyasaya çıkacağı belirtildi. Bu oyunun PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarının tümü için geliştirilmiş olması ise büyük bir avantaj. Oyunla ilgili yayınlanan kısa bir duyuru videosu ise aşağıda yer alıyor.

Ayrıca TrackMania Turbo'nun şimdiye kadar geliştirilen en kapsamlı TrackMania oyunu olduğu da görülüyor. Çünkü oyunda 200 farklı yarış pisti bulunacak. Aslında bu bilgileri daha önce E3 2015 fuarında öğrenmiştik. Diğer yandan, pist tasarlama editörü sayesinde oyuncular da istedikleri gibi kendi pistlerini oluşturabilecekler. Oculus Rift ve PlayStation VR'a da destek verecek olan oyunda Rollercoaster Lagoon, International Stadium, Canyon Grand Drift ve Valley Down & Dirty adlı 4 farklı alanda pistler tasarlanabileceğini belirtelim.

YORUMLAR