Trafikte Ceza Yazılırken Çığlık Atan Öğretmenden Açıklama

Geçtiğimiz gün internete yüklenen bir trafik ceza videosunda delicesine çığlık atan öğretim üyesi bugün konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Olayın yanlış anlaşıldığını söyleyen kadın, o anda sinir krizi geçirdiğini ifade etti.

İstanbul'da bir vakıf üniversitesinde öğretim üyesi olarak görev yapan Dr. Özlem Atan Tarlacı'nın çığlık attığı videoyu sosyal medyada yayınlayan polisler, bir anda gündeme oturmuştu. Konu hakkında üniversitedeki bir öğrencisine açıklamada bulunan Tarlacı, olayın iç yüzünün yansıtıldığı gibi olmadığını söyledi.

Öğretim üyesi Dr. Özlem Atan Tarlacı'nın açıklamasını Ekşi Sözlük üzerinden paylaşan öğrenci, bu açıklamanın gerekli yerlere iletileceğini ve öğretmenden izin aldığını hatırlatarak şu ifadelere yer verdi:

"Üniversitede gerçekleşen önemli bir toplantıya yetişmek üzere aracımı sürüyordum. Bu esnada trafik polisi durmamı istedi, ehliyet ve ruhsatı kendilerine verdiğimde ehliyetimin kırık olduğunu öne sürerek bu ehliyeti kabul etmeyeceklerini bildirdiler. Kendilerine ehliyetimin olduğunu ve ehliyetsiz araba kullanmaktan ceza veremeyeceklerini söyledim, önemli bir toplantıya yetişmek durumunda olduğumu belirttim. Kendileri bana herhangi bir şey söylemeden uzun bir süre beklettiler. Kendimi tanıtarak sizin gibi bir çok polis öğrencim var bana saygıda kusur etmezler, ben sizleri onlardan ayırmıyorum dedim. O sırada polis ‘bana ne öğretmensen, hocaysan' dedi ve ehliyetim olmasına rağmen ehliyetsiz araba kullanmaktan ceza kesti.

Diğer polis cebinden çıkardığı telefonla beni videoya kaydetmeye başlayınca sinir krizi geçirdim. Ben de polis memurlarının ve polis arabasının fotoğraflarını çektim, toplantıya gitmek üzere yola koyuldum. Aradan 1 ay geçtikten sonra video görüntülerinin basına servis edildiğini üzülerek öğrendim, hukuki olarak sürecin takipçisi olacağım."