Tren Raylarında Korkunç Selfie Faciası!

Tren Raylarında Korkunç Selfie Faciası!

Günümüzde mobil cihazların teknolojik olarak gelişmesi ve kamera kalitelerinin artmasına bağlı olarak dijital fotoğraf makinalarının yerlerini yavaş yavaş akıllı telefonlar almaya başladı. Selfie çekilme de bu gelişmelerle birlikte son yılların popüler bir eğilimi haline geldi. Katıldığımız etkinliklerde, arkadaş toplantılarında veya aile üyelerimizle bir araya geldiğimizde sıkça selfie çekilerek sosyal medya hesaplarımızda paylaşıyoruz. Fakat sosyal medyada ilgi çekmek amacıyla selfie işini daha ileri seviyelere taşıyan insanlar da mevcut. Bu insanlar kimi zaman hayatlarını tehlikeye atarak sıradışı selfieler çekilmeye çalışıyorlar. Gökdelenlere ve yüksek yerlere tırmanarak selfie çekilen, dev köpekbalıkları önünde selfie çekilen insanlarla daha önceden karşılaşmıştık.

İşte bu tür bir olay Çin'de yaşandı. Fakat bu sefer selfie çekilen kişi hiç de şanslı değildi ve gerçekleşen selfie kazasında hayatını kaybetti. Olayın özünde 19 yaşında genç bir kadının yaklaşan treni arkasına alarak selfie çekilmek istemesi yatıyor. Genç kadın bu amaçla tren raylarının yanına yaklaşmış ve akıllı telefonunun kamerasını ayarlamaya başlamış. Fakat trenin çalan ikaz kornalarına ve trendeki insanların bağırışlarına rağmen raylardan uzaklaşmamış.

Genç kadın direkt olarak rayların üzerinde durmasa da raylara çok yakın durduğu için yüksek hızda ilerleyen trenin oluşturduğu çekim gücü nedeniyle raylara doğru sürüklenmiş.

Ülkemizde de Antalya'da benzer bir selfie faciası yaşanmış, bir grup genç karayolu üzerinde selfie çekilmeye çalışırken hayatlarını kaybetmişlerdi.

Antalya'da Selfie Faciası!

Hunharca Akıllı Telefon Kullanarak Kendilerine Zarar Veren İbretlik İnsanlar

YORUMLAR