Trendyol Almanya Pazarına Girmek İçin Harekete Geçti

Trendyol Almanya

Yakın zaman önce dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan Alibaba tarafından 720 milyon dolardan fazla ödenerek satın alınan yerli girişim Trendyol, Almanya pazarına girmeye hazırlanıyor.

Çin pazarını dünyaya açarak büyümesinde önemli rol oynayan Alibaba, milyarlarca dolarlık değerlendirmelere ulaşmıştı. Kazandığı devasa gelirleri farklı bölgelerdeki girişimlere yatırmaya başlayan Alibaba, birkaç ay önce Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret sitelerinden bir tanesi olan Trendyol’a 728 milyon dolar ödemiş ve şirketin çoğunluk hissesini satın almıştı.

Bugün itibarıyla trendyol.de adresini hizmete açan Trendyol, Almanya pazarına girmeye hazırlandığını gösterdi. Milyonlarca Türkiye kökenli insanın yaşadığı Almanya, Avrupa piyasasına giriş için oldukça önemli bir lokasyon olarak gösterilirken, sitenin şimdilik sadece Türkçe dil desteğinin olduğu gözlerden kaçmadı.

Önümüzdeki günlerde sitenin tamamen Almanca desteği vermeye başlamasıyla Trendyol’un, Almanya’daki reklamlarına başlayacağı söylenenler arasında yerini aldı. Henüz şirketten detaylı açıklamalar gelmezken, Trendyol’un kendi ürünlerini Almanya’ya göndermesiyle Türkiye’nin ihracatına da önemli katkılar yapabileceği vurgulandı.