TRT Bandrol Zamlı iPhone Fiyatları Açıklandı

TRT Bandrol Zamlı iPhone Fiyatları Açıklandı

Bundan bir hafta önce internet yoluyla radyo ve TV yayınlarını alabilen cihazlar da TRT bandrolü uygulaması kapsamına alındı haberimizi yayınlamıştık. Bu durumda akıllı telefonlarında bu kategoride değerlendirilmesi ve zamlanması gündeme gelmişti.

Bakanlar Kurulu kararına göre, "internet bağlantısı vasıtasıyla doğrudan veya herhangi bir yazılım veya donanım ilavesiyle radyo ve TV yayınlarını" alabilen cihazlar yüzde 6 oran üzerinden TRT bandrolü uygulamasına tabi olacaktı. Bu karara göre daha önce bandrol uygulamasına tabi olmayan cep telefonlarının yukarıda ifade edilen oranda zamlanması söz konusu olacaktı. Böylece cep telefonları yüzde 6 ve 7 oranında, tablet ve bilgisayarlar da yüzde 2 ve 3 oranında TRT bandrolü uygulamasına tabi tutulabileceklerdi.

iPhone’lara ne kadar zam geldi

Apple ürünleri işte bu zammı yapan ilk ürün yelpazesi oldular. Yeni TRT zammı ile 16GB belleği olan iPhone’lara yaklaşık olarak 270-280 TL arası zam uygulandı. TRT Bandrolü zammı ile iPhone 6s fiyatı 3.249 TL ve iPhone 6s Plus fiyatı ise 3.649 TL oldu.

iPhone 6’nın TRT denetim pulu (bandrol) zamlı fiyatı 2.749 TL ve iPhone 6 Plus fiyatı ise 3.149 TL olarak Apple.com.tr web sitesinden de resmîleştirildi.  iPhone SE’nin zamlı fiyatı ise 2.099 TL olarak duyuruldu. 

TRT Bandrolü İle Beraber Telefonlara Zam Gelecek, İşte Zam Oranları

YORUMLAR