TRT'den 2150 Kod Adıyla Fantastik Bilim Kurgu Dizisi Geliyor

TRT'den 2150 Kod Adıyla Fantastik Bilim Kurgu Dizisi Geliyor

Son dönemlerde yayınladığı dizilerle adından bolca söz ettiren ve izleyicileri kendine çekmeyi başaran TRT, dünyaya hitap edecek yeni bir projenin peşinde. Bu geleneği devam ettirmek isteyen TRT, 2150 kod adıyla yeni bir bilim kurgu dizisi yayınlamaya hazırlanıyor.

Ülkemizde yayınlanan dizilerde bilim kurgu esintileri neredeyse yok denecek kadar az işleniyor ve bu yüzden diğer ülkelere göre bir hayli geride kaldığımız da doğru. Bu geleneği bozmak isteyen TRT, dünyaya hitap edebilecek yeni bir bilim kurgu dizisi üzerinde çalışıyor. İstanbul'un gelecekteki halini konu alacak olan dizi, resmi olarak da doğrulandı.

2150 kod adıyla anılan dizinin ilk sezonu 13 bölümden oluşacak ve dizinin yapımcılığını ise Filinta'nın yaratıcılarından olan Bülent Turgut üstlenecek. 2017 itibariyle yayınlanmaya başlanacak olan dizi için yabancı ortaklarla da görüşmeler yapılıyor. Dizinin ikinci sezonu için şimdiden İngilizler, Amerikalılar ve Ruslar ile görüşmelerin başladığı da belirtildi. Tüm dünyada ses getirmesi beklenen fantastik bilim kurgu dizisi aynı zamanda Türk dizi tarihinde ilklerin yaşanmasını sağlayacak. TRT'nin yeni dizisi 2150'yi merakla bekliyoruz.

Battlefield 1 Oynayan Konsol Oyuncuları Kendi Savaş Filmlerini Çekecek

Gears of War Filmi Çekiliyor!


YORUMLAR