Truecaller Uygulaması Kadınlar Tarafından Sıklıkla Tercih Ediliyor

Truecaller Uygulaması Kadınlar Tarafından Sıklıkla Tercih Ediliyor

Truecaller uygulaması, mobil cihaz sahibi kullanıcıların uzun süredir en büyük yardımcı uygulamaları arasında yer alıyor. Size gelen numaraların kim olduğunu, rehberinizde ekli olmasa bile kendi havuzunda yer alan verileri kullanarak ileten uygulama, bunun yanında numara engelleme gibi pek çok gelişmiş fonksiyonu da kullanıcılara sunarak daha güvenli bir çağrı sistemi kullanmanıza izin veriyor.

Yapılan araştırmalar ise uygulamanın özellikle kadınlar tarafından tercih edildiğini bizlere gösteriyor. Truecaller tarafından yapılan bu araştırma, özellikle yabancı kişiler tarafından telefon tacizine uğrayan kadınların, gelen aramaları engellemek için uygulamadan faydalandıklarını gösteriyor. Böylece telefon sapıkları, eski sevgililer veya istenmeyen herhangi bir diğer kişi başarıyla engellenebiliyor.

Truecaller sadece bilinen kişileri değil, bilinmeyen kişileri engellemek konusunda da oldukça etkili. Zira kullanıcılar uygulamanın veritabanında yer alan numaraları oylayabiliyor ve zararlı olarak işaretleyebiliyorlar. Böylece gelen bir çağrının potansiyel olarak rahatsız edici olup olmadığını tespit etmek mümkün hale geliyor. Tabii ki bu sayede çağrıyı hiç cevaplamadan doğrudan engelleme imkanı doğuyor.

Çağrıları engellemenin yanında SMS'lere de engel koyabilen uygulama, istenmeyen kişilerden gelen kısa mesajları doğrudan spam klasörüne atıyor ve bu mesajların sizi rahatsız etmesini engelliyor. Tabii ki şirket hatları, reklam numaraları gibi diğer rahatsız edici numaralar da Truecaller'dan kaçmıyor.

Uygulamayı mobil cihazlarınızda kullanmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıları kullanmayı unutmayın!

YORUMLAR