Trump Kararname İmzaladı: Twitter Kapatılıyor Mu?

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya kararnamesini imzaladı. Trump yaptığı açıklamada Twitter'ı kapatmakla tehdit etti ve bunun yasal olarak mümkün olduğunu duyurdu. Konu hakkındaki tüm detayları bir araya getirdik.

trump-kararname-imzaladi-twitter

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya kararnamesini imzaladı. Sputnik'in aktardığına göre, Trump yaptığı açıklamada Twitter'ı kapatmakla tehdit etti ve bunun yasal olarak mümkün olduğunu duyurdu. Konu hakkındaki tüm detayları bir araya getirdik.

Twitter Kapatılacak Mı?

Donald Trump yaptığı açıklamada "Twitter muteber olmazsa kapatırız, bu yasal olarak mümkün. Kararname ile sosyal medya şirketleri artık sorumluluktan muaf olmayacak. Bugün ifade özgürlüğünü en büyük tehlikelerden birinden korumak için buradayız " cümlelerine yer verdi.

Adalet Bakanı William Barr'a Donald Trump tarafından sosyal medya şirketlerinin yanıltıcı uygulamalarına karşı eyalet yönetimleriyle ortak çalışma konusunda talimat verildiği açıklandı. Twitter'ın kapatılıp kapatılmayağı bilinmiyor.

Neler Yaşandı?

Twitter, geçtiğimiz günlerde Donald Trump'ın attığı bir tweet'i yanıltıcı içerik olarak tanımlamıştı. Trump yaptığı paylaşımın yanıltıcı içerik olarak tanımlanmasının ardından sosyal medya şirketlerine düzenlemeler getirilebileceğini veya kapatılabileceklerini söylemişti.

Sizler konu ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Sizce Twitter kapatılacak mı? Hemen aşağıda yer alan yorumlar bölümünden görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın!

YORUMLAR