Trump'tan LeBron James'e 'Aptal' Benzetmesi

Geçtiğimiz günlerde CNN sunucusu Don Lemon ile röportaj yapan ve röportajında ABD Başkanı Donald Trump'ı eleştiren LeBron James'e cevap gecikmedi. Başkan Trump, LeBron'un televizyonun en aptal sunucusuyla röportaj yaptığını dile getirdi.

Hiç şüphesiz ABD'nin en dikkat çeken Başkanı olan Donald Trump şimdi de NBA yıldızı LeBron James'e saldırdı. Verdiği röportajda kendisini eleştiren ve bundan dolayı da hem sunucuyu hem de LeBron'u düşük gören Başkan Trump'a karşı eleştiriler gecikmedi. Hem NBA yıldızları hem de sosyal medya büyük tepki gösterdi.

CNN sunucusu Don Lemon'a açıklamalarda bulunan LeBron James "Başkan hakkında son birkaç ay içinde fark ettiğim şey, aslında bizi ayırmak için sporu kullanıyordu ancak ben bununla ilgili olamayacağım. Bu konuda arkama yaslanıp hiçbir şey söylemem." dedi. Bunun üzerine Trump ise James'in sanıldığı kadar akıllı olmadığını dile getirdi.

Konu hakkında Twitter'dan açıklama yapan Başkan, "LeBron James televizyonlardaki en aptal adamla röportaj yaptı, Don Lemon. LeBron'u zeki gösterdi ki bunu yapmak hiç de kolay değil." şeklinde konuştu. Ayrıca Trump, LeBron yerine Michael Jordan'ı tercih edeceğini de belirtti.

Trump'ın insanları ayırmak için sporu kullandığını söyleyen James'e büyük destek geldiğini belirtmek gerekiyor. Özellikle Michael Jordan da NBA yıldızını yalnız bırakmayacağını ve onu destekleyeceğini açıkladı.

YORUMLAR