Trump, Twitter'dan Stand Up'çı Jimmy Fallon'a Ateş Püskürdü!

Donald Trump Stand up'çı Jimmy Fallon'a Twitter'dan Ateş Püskürdü

ABD’nin nevi şahsına münhasır başkanı Donald Trump, tweet namlusunu bu kez ünlü talk-show sunucusu Jimmy Fallon’a çevirdi.

The Tonight Show Starring Jimmy Fallon ile Amerika’nın en çok izlenen talk-show programlarından birisine imza atan ünlü isim, 2016 yılındaki başkanlık seçimlerinden önce Cumhuriyetçi Parti’nin adayı Donald Trump’ı programında ağırlamıştı.

Fallon, programında ağırladığı Trump'ın “peruk mu, gerçek mi?” tartışmalarına konu olan ünlü saçlarını dağıtmak için izin istemiş, Trump da saçları konusunda çok hassas olmasına rağmen buna izin vermişti. 

Trump’a karşı sergilediği tutumla kariyerinin belki de en büyük hatasını yapan Amerikalı Stand up'çı, yakın çevresi de dahil olmak üzere birçok kişi tarafından eleştirilmişti. Zira seçim sürecindeki yabancı karşıtı popülist söylemleriyle çok tartışılan Trump, 'Amerika'ya karşı varoluşsal bir tehdit'  olarak görülmüştü.

Geçtiğimiz günlerde Hollywood Reporter ’a bir röportaj veren Fallon, Trump’ı programına konuk olarak aldığı için pişman olduğunu dile getirdi. “Onun söylemlerini normalleştirmek ya da politikalarına inandığımı göstermek için yapmadım” diyen Fallon, bir hata yaptığını ve üzdüğü insanlardan özür dilediğini söyledi.

Washington yönetiminin göçmenlere karşı uyguladığı sert politikayı da eleştiren ünlü isim, ABD başkanının hışımına uğramaktan kurtulamadı.

 

 

Politikalarına yönelik hoşnutsuzluğunu dile getiren Fallon’a “Erkek ol”  diyen Trump, attığı tweet’te şu ifadeleri kullandı:

“Jimmy Fallon, yaptığı o ünlü saç şovuyla (gerçekten saçlarımı dağıttığı zaman) yakınıyor. Beni eleştirmek için eleştiriyor. Çünkü sözde benim ‘medenileştirilmem’ gerektiğini düşünüyor. O zaman ‘deli reyting’ aldığını söylemişti. Adam ol Jimmy!”

 

 

Fallon, Trump’ın tweet’inden kısa bir süre sonra kişisel Twitter hesabından mülteciler ve göçmenler için Teksas merkezli bir eğitim ve yasal hizmet olan RAICES'e bağışta bulunacağını duyurdu. Fallon'ın tweet'i kısa sürede binlerce beğeni ve retweet aldı.