Trump'a İnat Apple'dan Çevre Projelerine Destek İçin 1 Milyar Dolarlık Tahvil

Trump'a İnat Apple'dan Çevre Projelerine Destek İçin 1 Milyar Dolarlık Tahvil

Apple'ın yeni kampüsünü biliyorsunuz, tamamen çevreci koşullara uygun olarak geliştirilen bu yapıya ve buna bağlı olarak tüm çevreci politikalarına destek olması amacıyla şirket, çevre projelerine yatırım yapmak için 1 milyar dolarlık tahvil çıkarmaya hazırlandığını açıkladı.

Anadolu ajansının haberine göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanlığı tahvil başvurusu formunda, firmanın çevre projelerine yatırım yapmak için 10 yıl vadeli 1 milyar dolarlık tahvil çıkarmayı amaçladığı gündeme getirildi.

Apple'ın Çevre, Politika ve Sosyal Girişimler Başkan Yardımcısı Lisa Jackson'ın yazılı olarak yaptığı açıklamaya dayandırılan haberde, dev teknoloji şirketinin küresel iklim değişikliği tehdidine karşı iş dünyasının liderlik yapması gerektiğine dikkat çekiliyor. Bu girişimin, ABD Başkanı Donald Trump'ın son çevre politikalarına karşı aldığı negatif tutuma karşı verilmiş bir cevap olarak da nitelendiriliyor.

Aslında Apple, geçen sene de iklim değişikliğiyle mücadeleyi hedefleyen Paris İklim Anlaşması'nın imzalanmasının hemen ardından çevreye duyarlı teknolojileri geliştirmek maksadıyla 1,5 milyar dolarlık tahvil çıkarmıştı. Ancak Trump'ın son tutumuyla bu tahvillerin bedelini artırmış görünüyor.

Trump'ın bu tutumu karşısında Tim Cook, ABD'nin Paris anlaşmasından çekilmesini eleştirerek, Apple'ın çevreye karşı duyarlılığıyla yenilenebilir enerji faaliyetlerinin aksatmayacağı sözünü vermişti. Ne dersiniz, sözünü tutmuş mu?

Apple Yeni Kampüsünü Gösteren Bir Video Yayınladı

Apple Park İçin Dünya'nın En İyi Ağaçları Aranıyor

Apple Enerji Sektörüne Giriyor

YORUMLAR