Trump’a Karşı Koyan Bir Tek Twitter Oldu, Müslümanları Fişlemeyi Reddetti

Trump’a Karşı Koyan Bir Tek Twitter Oldu, Müslümanları Fişlemeyi Reddetti

Yeni seçilmiş ABD Başkanı Donald Trump, ülke topraklarında sosyal medya kullanan ırk ve dinleri fişlemek istiyor. Bu konuda açık ve net dile getirdiği bu politikasını Facebook, Apple ve Google henüz sessiz kalmışken, Twitter bu talebe şiddetle karşı çıkıyor.

ABD topraklarında yaşayan göçmenlerle ilgili son derece katı ve radikal önlemler alabileceğini daha seçimden önce ifade eden Trump, özellikle Müslümanlara ait bir veri tabanı kaydını masasında istiyor. İşin rahatsız edici tarafı Trump’un bu talebine doğrudan “hayır” diyebilen tek şirket Twitter oldu. Google, Facebook, Apple ve IBM gibi teknoloji devleri hala net bir cevap vermiş değiller.

Otoriteler Twitter gibi, net bir tavır koyamayan bu şirketlerin büyük olasılıkla Trump’un benzer yaptırımları karşısında dize gelebileceğini söylüyorlar. Trump’ın zaten teknolojik şirketlerin AR-GE harcamalarına kafayı takmış olması, Apple’ın ABD topraklarına dönmesini istemesi gibi absürt talepleri, bu şirketleri olumsuz etkiliyor. Bu yüzden daha fazla sıkışmamak adına benzer talepleri yerine getirebilecekleri düşünülüyor. Böyle bir boyun eğme son derece korkunç olmaz mıydı sizce de?

YORUMLAR