Tüketiciler Apple'dan Daha Çok Samsung'u Takdir Ettiler

Tüketiciler Apple'dan Daha Çok Samsung'u Takdir Ettiler

Teknolojinin iki devi Apple ve Samsung arasındaki rekabet bitmiyor. 2014 yılında bu rekabeti kendi lehine yönetebilen Apple, tüketici tercihlerinde yine Samsung’a karşı geride kalıyor.

Strategy Analytics isimli ABD menşeli bir pazar araştırma şirketi tarafından yayınlanan istatistik, Apple’ın 2014 yılında ABD’de Samsung’la arasındaki farkı açmayı başardığını gösteriyordu. Ancak geçtiğimiz hafta başka bir araştırma şirketi Harris Poll tarafından yayınlanan rapor iki firma arasındaki rekabetin bambaşka boyutlarını ortaya koyuyor.

Harris Poll tarafından yayınlanan en son rapor, 2010 yılından beri ABD’de gittikçe hakim pazar payı kazanan Samsung'un, kullanıcı memnuniyeti konusunda ilk kez Apple’ı geride bıraktığı görülüyor. Akıllı cihaz kullanıcılarının markaları sosyal farkındalık, çalışma koşulları, lider kadrosu gibi çeşitli değerler üzerinden değerlendiren araştırma sonucunda ABD'de en sevilen üçüncü firma Samsung oldu. Kullanıcı odaklı yapılan bu değerlendirme da ilginç olan Apple'ın bu listede 9’uncu sıraya kadar düşmüş olması.

Amerika’da Samsung S5'in yarattığı hayal kırıklığından faydalanan Apple iPhone 6 lansmanından sonra rekabeti alevlendirmeyi başarmış olsa da, kullanıcılar Samsung’un yaşadığı onca aksilikten sonra hala müşteri hizmetleri ve kurumsal duruşunu bozmamasını takdirle karşılamış gibi görünüyorlar. 

Samsung Galaxy Pro Serisi Reklamında Apple'ı Yine Unutmadı

Geçmişten Günümüze AppleReklamları

Samsung Apple ile Anlaşmayacağını Açıkladı

YORUMLAR