Tüketiciler Galaxy S6 Edge ve iPhone 6 Plus Arasında Kararsız Kaldılar

Tüketiciler Galaxy S6 Edge ve iPhone 6 Plus Arasında Kararsız Kaldılar

2014 Eylül ayında piyasaya çıkan Apple iPhone 6 Plus piyasada son derece rağbet görmüş, ürünü ilk sıraya çıkarmıştı. Şimdi bu durum Samsung Galaxy S6 Edge için geçerli. Ancak tüketici bir noktada kararsız kaldı.

Akıllı telefon pazarında söz konusu ürün bir amiral gemisi olunca dengeler değişiyor. Apple'a Kötü Haber, Samsung Listelerde Yeniden Yükseliyor haberimizde en son yayınlanan Apple ve Samsung akılı telefon rekabetini detaylandırmıştık.

Öte yandan Samsung Galaxy S6 Edge, iPhone 6'dan Pahalıya Üretiliyor haberimizde de maliyetler ve satış fiyatları karşılaştırması yaptık. Ancak görünen o ki, her iki durum tüketici için bir sorun oluşturuyor. iPhone’dan daha pahalıya üretilen Samsung Galaxy S6 Edge serisi, iPhone 6 Plus’dan daha ucuz. Öte yandan Galaxy S6 Edge serisinden daha uzun zamandır piyasada bulunan iPhone 6 Plus kendini ispat etmiş bir cihaz.

Bu durum iPhone 6 Plus ve Galaxy S6 Edge’in piyasalarda kafa kafaya gelmesine yol açtı. Ancak tüketici her iki cihazı da teraziye koyduğunda, ortaya karar vermesi zor bir durum öne çıkıyor. Bilinirlik ve fiyat, tüketicinin en zorlandığı seçim yapma aşamalarından biri olarak gösteriliyor. Bu noktada hangi ürünün nasıl ve ne kadar tercih edildiğini bize zaman gösterecek gibi görünüyor.

Samsung Galaxy S6 Serisinin Pilini Değiştirmek Kaça Mal Oluyor?

Samsung Galaxy S6 ve iPhone 6 Karşılaştırması

YORUMLAR