Tüm Motosikletleri Kıskandıracak Tasarım Bir Türk'ten Geldi

Tüm Motosikletleri Kıskandıracak Tasarım Bir Türk'ten Geldi

 

Türk tasarımcı Olcay Tuncay Karabulut konsept yarış arabaları tasarımları yapan bir sanatçı. Geleceği yönelik yarış araçları tasarımları dünyaca ünlü olan Karabulut’un son motosiklet tasarımı TT Nasty Tiger, internette hızlı ilgi çeken çalışmaları arasında en hızlı göze batanlardan biri oldu.

Alfa Romeo için Formula 1 tasarımıyla karşımıza çıkan Türk tasarımcı Olcay Tuncay Karabulut, TT Nasty Tiger tasarımıyla benzer kulvardaki tüm motosiklet tasarımları arasından hızla sıyrılıyor ve ezber bozuyor.

Adobe Photoshop’un tasarımcıları bir araya getirdiği Behance portfolyo sayfalarında Olcay Tuncay Akbulut’un tasarımları oldukça ilgi görüyor. Akbulut portfolyosuna eklediği resimlerde de görüldüğü gibi, TT Nasty Tiger tasarımına oldukça farklı bir hava katmayı başarmış.

Karabulut Log dergisine verdiği bir röportajda bu konsept model için; “Bu chopper modeli, uzatılmış kafesi ve çatalı sayesinde alçak sürüş yüksekliğine sahip bir motosiklet görünümü verirken; bir yandan da şık ve spor bir havaya sahip. Motosiklet dünyasında bu iki anlayış genellikle yan yana yürümez; ancak yeni nesil Chopper konsepti, bu tabuyu yıkmak için tasarlandı” dedi.

BMW’nin Yeni Konsept Arabası Vision Next 100 Hayal Dünyamızı Zorluyor

Toyota Konsept Araba Tasarımında Ezber Bozdu, İşte En Radikal Konsept: Toyota Kikai

YORUMLAR