Tüm Türkiye’de Sosyal Ağlarda Aşırı Yavaşlık Yaşanıyor, Siber Saldırı Kuşkusu Artıyor

Tüm Türkiye’de Sosyal Ağlarda Aşırı Yavaşlık Yaşanıyor, Siber Saldırı Kuşkusu Artıyor

Bu sabah (9 Eylül 21015) özellikle Facebook ve Twitter gibi popüler sosyal ağlarda yaşanan yavaşlık akıllara soru işaretleri getiriyor.

Bazı haber kaynakları yurt genelinde bir yavaşlıktan söz ederken Facebook’a yorum yapmayı başarabilen kullanıcılar sadece sosyal ağlara giriş yapmanın dakikalar sürdüğünü belirtiyorlar. Sosyal medya sitelerine Proxy ya da VPN yazılımlar kullanılarak normal bir süratle girebilmek mümkün olabiliyor.

Aslında sosyal ağlardaki yavaşlama her ne kadar sabahın erken saatlerinde fark edilse de dün gece (8 Eylül 2015) saat 23.00’dan bu yana bu sorun yaşlanıyor. Sosyal medya üzerinde 4.5 G ihalesinin ardından  yaşanan internet hızı sorunu kullanıcılar tarafından eleştiriliyor ve tepkilere neden oluyor. Öte yandan herkesin düşündüğü gibi Twitter ve Facebook’a erişimin engellenmesi yönünde alınmış resmi bir karar henüz yok.

Siber saldırı tespit edildi

Öte yandan Türkiye çıkışlı ve İspanya hedefli bir siber saldırı olduğu iddiası da sabah saatlerinde gündeme düştü. Dünyadaki siber saldırıları gösteren internet sitesi norsecorp.com ‘un verdiği bilgilere göre şu anda Türkiye'den dışarıya siber saldırı yapılıyor ve bu saldırının hedefi ise İspanya.

 Gelişmeleri güncelleyerek paylaşacağız. 

YORUMLAR