Tüm Türkiye'de Sosyal Medya Platformları Çöktü

Tüm Türkiye'de Sosyal Medya Platformları Çöktü

Sosyal medya platformları Facebook ve Instagram'da saat 16.00'dan sonra sorun yaşanmaya başladı. Çok sayıda kullanıcı Facebook ve Instagram'ı kullanamıyor. Sorunun dünya genelinde yaşandığı belirtiliyor

Saat 16'da başlayan erişim sıkıntısının, Facebook sunucularından kaynaklandığı, Instagram'ın da aynı sunucuları kullandığı için her iki platformda da sorun yaşadığı düşünülüyor.

Sıkıntının bir engellemeden kaynaklı olmadığı konuşulurken, şikayetlerini bildiren kullanıcıların çoğu, her iki sitenin de yüklenemediğini ve hesaplarına ulaşamadıklarını ifade ediyorlar. Bazı kullanıcılar ise 'Facebook kısa bir süre sonra geri dönecek' uyarısıyla karşılaştıklarını ifade ediyorlar.

Kullanıcılar son çare olarak VPN yazılımlarını kullanarak söz konusu platformlara erişim sağlamayı deniyorlar. Ancak, bu çabalarında randımanlı bir sonuç verdiği söylenemez. Sıkıntının, akşam saatlerine doğru giderilebileceği de  haber kaynaklarından gelen haberler arasında. 

GÜNCELLEME: An itibarıyla VPN uygulaması kullanmadan, Facebook ve Instagram’a sorunsuz şekilde erişim sağlanıyor. Facebook’tan yaklaşık 2 saat süren kesintinin sebebine ilişkin resmi bir açıklama henüz gelmedi.

Facebook, Almanya'da 10 Bin Hesabı Sildi

Facebook, Gazetecilere Facebook'u Kullanmayı Öğretecek

Facebook Bildirimlerini Engelleme Rehberiğ

YORUMLAR