Tüm Wikipedia Verilerini Bir USB Belleğe İndirmeye Ne Dersiniz?

Tüm Wikipedia Verilerini Bir USB Belleğe İndirmeye Ne Dersiniz?

Vikipedi, her zaman en doğru bilgi kaynağı olamayabilir, ancak sürekli kullandığımız sitelerden biri olduğu hiç şüphesiz biliyoruz. Artık bu yol sayesinde web bağlantınız olmadığında bile, sitenin tamamını indirerek Vikipedi'nin her zaman yanınızında olmasını sağlayabilirsiniz.

Özellikle uzun süredir ülkemizde erişime kapalı olan Vikipedi'yi hepimiz VPN yardımıyla kullanabiliyoruz. Ancak siteyi bir defalığına mahsus olarak indirerek içerisindeki tüm bilgileri bilgisayarında veya USB belleğinde taşımayı kim istemez? Normalde 3. parti uygulamalar ile internet sitelerini indirmeniz mümkün ancak Vikipedi, artık sitesinde indirme bölümü bulunduruyor. Ayrıca Vikipedi'nin site dosyası, isteyen herkes tarafından değiştirilebilir ve "kişisel kullanım, informal yedekleme, çevrimdışı kullanım veya veritabanı sorguları" için kullanılabilir durumda.

Vikipedi'nin tüm verileri sıkıştırılmış halde 14 GB olduğu için bir USB belleği sığabiliyor. Fakat orjinal sıkıştırılmamış hali ise tam 58GB. Bana göre, Vikipedi'ye hem VPN'siz hem de internetsiz erişmek için indirmek doğru bir seçenek olacaktır. Eğer indirmek istiyorsanız tek yapmanız gereken bu siteye gidip seçtiğiniz USB belleğe site verilerini indirmek.

Merakla Beklenen Haber Geldi! Wikipedia Açılıyor Mu?

Türk Hackerlar Ordusu Wikipedia'yı Yasaktan Kurtarabilir

YORUMLAR