Tumblr Artık Sevdiğiniz Markaları Tespit Edecek

Tumblr Artık Sevdiğiniz Markaları Tespit Edecek

Geçtiğimiz aylarda Yahoo'nun Tumblr'ı satın aldığı haberini sizlere duyurmuştuk. Yahoo'nun bu konuda gerçekleştirdiği açıklamalarda, Tumblr'ın işleyişinde herhangi bir değişiklik olmayacağı belirtiliyordu ancak bu defa da Yahoo'nun neden Tumblr'ı aldığı sorusu akıllara geliyordu. Şimdiye dek şirket bu konuda net bir detay vermese de, yavaş yavaş Yahoo satın almasının sonuçlarını görmeye başlayacağız gibi görünüyor.

Ditto Labs adlı bir sosyal medya analiz şirketiyle ortak çalışma başlatacak olan Tumblr, bu sayede blogunuzda paylaştığınız fotoğrafları analiz etmeye başlayacak ve daha sonra bu analizlere göre hangi markaları kullandığınızı belirleyecek.

Atılan bu adım sayesinde, Tumblr fotoğrafların üzerinde bulunan tüm ürünlerin hangi markalara ait olduğunu tespit edecek ve bu bilgileri şirketlerle ortak çalışmalarda kullanacak. Şirketin iş geliştirme departmanının başkanı T.R.Newcomb'un yaptığı açıklamaya göre kullanıcıların herhangi bir reklamla karşılaşmayacaklarını da bilmeleri gerek. Zira bu elde edilen bilgiler kullanıcıların davranışları hakkında şirketlere istatistiki bilgi satabilmek için anonim olarak kullanılacaklar.

Hali hazırda pek çok şirketin Ditto Labs'ın bu teknolojisinden faydalandığını düşünürsek, Tumblr'ın da benzer bir karar alması bizi şaşırtmadı. Elbette bu kararın verilmesinde Yahoo'nun büyük parmağı var ama Tumblr şimdilik göreceli olarak oldukça bağımsız bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Tumblr'ın uygulamalarını mobil cihazlarınızda kullanmayı unutmayın.

iPhone 6 ne kadar satacak?

YORUMLAR